Адміністративне затримання

Люди, які періодично читають електронні видання, періодично наштовхуються на новини, в яких описуються різні ситуації за участю патрульної поліції. Зокрема, нерідкі випадки, коли вживаються заходи для адміністративного затримання, а також застосовуються спеціальні засоби відносно водіїв. Актуальність, доцільність, а також необхідність застосування таких заходів при затриманні – тема нашої статті.

Читайте також: Парковка транспортних засобів

Відразу необхідно почати з того, що поліція в своїх діях безпосередньо керується Законом України «Про національну поліції». Це – інструкція з поведінки для патрульних, тому зараз ми говоримо саме про них і про поняття «адміністративне затримання». Однак, слід звернути увагу також і на статтю 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту – КУпАП). Там чітко передбачено перелік тих структур, які можуть здійснювати адміністративне затримання. До них відносяться:

Органи національної поліції;

Органи прикордонної служби;

Старші посадові особи воєнізованої охорони в місці розташування охоронюваного об’єкта;

Посадові особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України;

Органи Служби безпеки України;

Посадові особи органів і установ виконання покарань та слідчих ізоляторів;

Посадові особи, уповноважені на те центральним органом виконавчої влади, що реалізує політику в сферах міграції, в тому числі протидії нелегальній міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб.

Кожен з цих органів, яким надано право проводити адміністративне затримання, мають право робити такі дії тільки в тих випадках, які передбачені ст. 262 КУпАП. Це – межа їх компетенції.

Само по собі адміністративне затримання проводиться лише з метою припинення правопорушень, коли інші способи впливу; встановлення особи; складання протоколу про адміністративні правопорушення в разі неможливості його складання на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим; забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення.

Також, закон передбачає і термін, на який правопорушник може бути затриманий. Стаття 263 КУпАП встановлює термін затримання о 3 годині. У той же час, за ряд правопорушень, як наприклад, за незаконне перетинання державного кордону України або порушення прикордонного режиму, передбачений більш тривалий термін затримання – до 3 діб.

Під час адміністративного затримання до правопорушника можуть також застосовуватися і інші заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення. Наприклад, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів. Про всі додаткових діях повинні бути складені відповідні протоколи або записи в протоколі про адміністративне затримання.

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*