Колектори, методи боротьби

Взяти кредит і витратити його на потрібну тобі річ або вирішити з його допомогою,що виникла у тебе проблему, що може бути простіше? Тільки хіба що халява, але халяву нині удень з вогнем не знайдеш, а ось кредит можна отримати на кожному кроці. Ви тільки уявіть собі, живі гроші може сьогодні отримати практично кожен з нас, на будь-які взагалі цілі, правда під різний відсоток, але тим не менше. І справа ж не у відсотках, справа в тих можливостях, які відкриваються перед сучасними людьми, завдяки кредитам, адже якщо у вас є гроші, ви багато чого можете собі дозволити та вирішити свої проблеми.

Однак настає той неприємний  момент, коли гроші витрачені, а кредит не повернуто, банк вимагає з Вас гроші, нараховує нереальні відсотки і навіть подає на Вас позов до суду. Але, на жаль, а для деяких і на щастя, система виконання судових рішень в нашій державі є малоефективною, тому судове рішення – це не гарантія виконання даного рішення.

При цьому Ви – «міцний горішок», і гроші як і раніше не віддаєте, бо немає з чого віддавати. Банк розуміє, що гроші з Вас так просто не витребуєш і продає Ваш борг колекторам.

Чинне українське законодавство не визначає термін “колекторська компанія”, її права, повноваження та обов’язки. Проте в Україні гарантовано право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом і навіть є відповідний КВЕД (82.91, Діяльність агентств зі стягування платежів і бюро кредитних історій). Тому ринок колекторських послуг функціонує і навіть зростає з року в рік.

Тут варто боржнику напружитися, з кількох причин. По-перше, банк – це офіційна установа, яка знаходиться під контролем НБУ і громадськості, і репутація йому важлива, а колекторські агентства не переймаються етичністю застосовуваних методів, та й репутація – останнє, що їх хвилює. По-друге, мета колекторської роботи – «вибивання» боргів. Від того, чи отримають колектори гроші від боржника, безпосередньо залежить їх прибуток, тим більше, що часто зарплата колектора складається з бонусів і відсотків від «вибитих» боргів, тому особиста зацікавленість в швидкому отриманні від боржника грошей у колектора – максимальна.

Причому відзначимо, що всі дзвінки боржнику проходять в грубій формі, часто з криками, психологічним тиском, а іноді і погрозами фізичної розправи. Якщо такі дзвінки зовсім вже «дістали» – завжди є варіант занести надокучливого колектора в чорний список і не псувати собі нерви.

Методів боротьби з колекторами не так вже й багато. По-перше, потрібно постаратися не нервувати і заспокоїтися. Всі нав’язливі телефонні розмови потрібно записувати на диктофон, причому повідомляти колектора про те, що розмова записується. Запропонувати йому представитися, назвати ім’я і посаду, назву компанії, в якій він працює. По-друге, попередьте родичів, начальство на роботі, друзів про те, що Ви потрапили в складну ситуацію і можливі різного роду провокації. Краще, вони дізнаються це від Вас, ніж від колекторів в спотвореній формі. По-третє, потрібно пам’ятати, що більшість методів, використовуваних колекторами – незаконні, тому з ними можна і потрібно боротися законними способами. Існують абсолютно законні, ефективні прийоми протидії колекторам. Розробити стратегію Вашої захисту допоможе юрист, який розбирається в проблематиці питання.

Наявність у людини заборгованості не дає право застосовувати до нього насильство або чинити протиправні дії. По суті, колекторський бізнес з’явився, здебільшого, через недосконалість системи виконання судових рішень, її складності, неповороткості. Є надія, що дана тема незабаром втратить актуальність.

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*