Чи буде “пільговий” обсяг електроенергії для власників бойлерів?

Тарифи на комунальні послуги змінюються настільки швидко, що ми, іноді, не встигаємо до них звикнути. Найбільшу тривогу викликає ціноутворення тарифів на газ та електроенергією у зв’язку з наступним.

При розрахунку ціни на використаний газ є широка диференціація категорій користувачів:

  1. Окремі норми виділені для користувачів, у кого встановлена тільки газова плитка та є гаряче водопостачання;
  2. Друга категорія – для тих, у кого встановлена газова плита, немає газової колонки і немає гарячої води;
  3. Третя – у кого є і газова плита, і колонка.

У зв’язку з цим норми використання і ціни для кожної категорії відрізняються одна від одної.

У зв’язку з тим, що постачання гарячої води у деяких регіонах України не здійснюється на протязі декількох років, громадяни почали встановлювати електричні прибори нагріву води – бойлери. Тепер є можливість користуватись гарячою водою і фактично не залежати ані від пори року, ані від наміру постачальника поставляти Вам послугу. Але іншою стороною медалі є рахунки за використану електроенергію.

У зв’язку з цим виникає питання: а чи не буде правильніше ввести такі ж категорії для користувачів електроенергії? Адже хтось встановив бойлери, електричні духові шафи і плиту, а норми для всіх користувачів однакові.

У зв’язку з цим юристами Правового центру – Гарант був відправлений запит в Національну комісію, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У відповідь нам було сказано, що така диференціація користувачів не потрібна, оскільки власники газових колонок та бойлерів платять практично однаково. Більш того, користувачі бойлерів та електричних плит навіть економлять. Чи дійсно це так?

З відповіддю НКПЕКП Ви можете ознайомитись нижче.

1_1 (1)
1_1 (2)
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*