Як забезпечити збереження важливих документів

Питання збереження важливих документів час від часу з’являється у кожного. Фізична особа-підприємець або ж юридична особа, яка має бухгалтерську звітність підприємства або інші документи, які включають в себе важливу інформацію про господарську діяльність, яка може стати об’єктом обшуку. Не допустити подібних ситуацій можна декількома шляхами, про які ми розкажемо нижче. Звичайно, документи, які підтверджують право власності на нерухомість, первинну документацію по підприємству або іншу важливу “макулатуру” можна зберігати і вдома, але чи безпечно це?

Альтернативою домашньому зберіганню цінних паперів може стати банківська ячейка. Цей вид оренди відомий давно. З часом клієнти банків (особливо ті, яким є що приховувати від сторонніх очей) почали менше переживати за крадіжку документів з банківської ячейки крадіями – системи безпеки стали перешкодою на шляху до цього. Замість того з’явилась нова загроза – правоохоронні органи, які часто всупереч принципів Закону працюють за вказівкою по відношенню до конкретної особи або групи осіб. В такому випадку, рішення суду, по вихідному від правоохоронців клопотанню, дозволяє працівникам СБУ, прокуратури або поліції проводити обшуки в орендаря банківської ячейки. Факт оренди підтверджується відповідним договором, і банк, при всьому бажанню, не зможе посилатися на банківську таємницю при наявності судового рішення. І тоді правоохоронці отримують доступ до речей і документів необхідної особи, навіть, якщо такий дозвіл був отриманий не зовсім законним шляхом.

Законом України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність передбачений і третій варіант збереження Ваших документів – договір надання юридичної допомоги адвокатом. Ви та адвокат укладаєте договір надання юридичної допомоги, після чого передаєте необхідні документи адвокату для правового аналізу. Все це, ясна річ, підтверджується договором надання правової допомоги та актом прийому-передачі, по 1 для кожної сторони. Такий вид допомоги зі сторони адвоката особливо корисним стане для юридичних осіб – в ході проведення незаконного обшуку засновницькі та бухгалтерські документи у Вас не вилучать, плюс, адвокату буде простіше попасти на проведення таких процесуальних дій, і, відповідно, захистити Ваші законні права та інтереси. Як правило, правоохоронці при проведенні обшуків не дозволяють бути присутнім представникам, тому що в такому випадку оскаржити неправомірні дії у рази простіше. Ви даєте для ознайомлення акт прийому-передачі документів (установчі, бухгалтерські, свідоцтва про право власності і т.д.) і договір надання Вам правової допомоги, яким підтверджується факт, що в даний момент проводиться юридичний аналіз документів.

Інформацію і документи у адвоката витребувати не зможуть, оскільки, згідно ст. 22 і 23 Закону України “Про адвокатуру і адвокатську діяльність, відомості, отримані адвокатом від клієнта, не можуть бути розголошені, оскільки є адвокатською таємницею.

Виходячи з вищевикладеного, у Вас є опції зі збереження Ваших документів і уникнення незаконного вилучення документів правоохоронцями. Для отримання більш детальної інформації звертайтесь по телефону:

Tweet

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_6

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*