Актуальні проблеми житлової субсидії

У зв’язку зі значним подорожчанням комунальної плати у більшості населення виникає гостра необхідність у оформленні житлової субсидії. До «Правового центру Гарант» надходить багато питань стосовно того, кому призначається субсидія. Тому ми вирішили зупинитися на цьому питанні детальніше.

Отже, порядок надання житлової субсидії регламентується постановою Кабінету Міністрів України 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Згідно цього документа, така субсидія призначається лише одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (далі – приміщення) особі. Якщо особа не зареєстрована в приміщенні, але фактично в ньому проживає за договором оренди житла, то рішенням відповідного органу місцевого самоврядування така субсидія може бути їй призначена.Якщо особа, якій була призначена житлова субсидія помирає, то субсидія не припиняється до закінчення опалювального (неопалювального) періоду за умови, що у приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.Якщо неповнолітні діти маючи батьків, зареєстровані в приміщенні самі, то житлова субсидія не призначається.

Часто виникає ситуація коли не всі зареєстровані особи фактично проживають у приміщенні. Як бути? У такому разі можна звернутися до районного виконкому для встановлення факту відсутності проживання деяких зареєстрованих у приміщенні осіб. Для цього необхідно:

  • – надати документи, які підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованої особи (наприклад, довідка, щодо роботи особи в іншому місті, області тощо, довідка про проходження лікування, навчання, довготривале відрядження, відбування покарання, довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку), акти обстеження матеріально-побутових умов);
  • – якщо такі документи відсутні, то необхідно отримати акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

На підставі таких документів виконком приймає відповідне рішення, за яким підприємства, які надають комунальні послуги не нараховують плату за житлово – комунальні послуги на осіб, які зареєстровані у приміщенні, але фактично не проживають в ньому.

Подати документи для оформлення субсидії можна через територіальні управління праці та соціального захисту населення виконкому. Також подати документи можливо і через портал державних послуг за посиланням https://igov.org.ua/service/654/genera. Користуючись послугою порталу державних послуг, Вам необхідно лише заповнити заяву. Після заповнення та відправлення заяви Ви отримаєте повідомлення на e-mail про прийняття заяви в роботу. Рішення про надання/ненадання субсидії також направляється на Вашу електронну пошту. До речі, слід зазначити, що рішення повинно бути надано протягом 10 календарних днів з моменту подання заяви. У цьому році спрощену процедуру оформлення субсидії, а саме виключено необхідність подання довідки про доходи. Тобто, тепер подаємо лише заяву та декларацію про доходи та витрати особи, яка звертається.

Звертаємо Вашу увагу, що наявність заборгованості зі сплати комунальних послуг не перешкоджає отриманню субсидії. Але в подальшому, при несплаті нарахованої суми, субсидія може бути припинена.

Хороша новина для студентів денної форми навчання, які зареєстровані та проживають у гуртожитках – з квітня цього року вони також мають право на субсидію.

Звичайно, дивлячись на постійне підвищення тарифів на оплату житлово – комунальних послуг та на «сумлінну та якісну» діяльність житлово – комунальних підприємств така пільга нас не врятує, але це трохи полегшить матеріальне становище деяких людей.

Сподіваємось, що наша стаття буде корисною для Вас!

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

Tweet

1 Comment

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*