«Дай покермувати», або які є способи ввезення авто з-за кордону?

На сьогоднішній день немає людей, які б не знали про проблему з автомобілями в Україні. Мова конкретно йде про те, що громадяни України активно завозять на територію держави машини на іноземних номерах, і, на підставі тих чи інших прогалин в національному законодавстві, користуються ними без всяких проблем. До пори до часу. Але тим не менш, активна дискусія політиків про можливість законодавчо заборонити можливість ввезення авто і арешт тих, які вже знаходяться на території України, не зупиняє людей. З кожним днем кількість таких автомобілів зростає. Так які ж є способи ввезення авто в Україну? Відразу обмовимося: дана стаття не є «інструкцією із застосування» і носить лише аналітичний характер. Крім того, деякі способи є не просто «напівлегальними», а відверто кримінальними, відповідальність за такі діяння також відповідна.

Читайте також: Список причин, за якими патрульний може зупинити транспортний засіб.

Спосіб №1 - «литовський», або «стамбульський».

Дуже простий спосіб, суть якого проста як 2 копійки, але деякі «підприємці» покращують її, додаючи нові дії в уже готовий алгоритм.

Отже, покупець-українець вирішив придбати хороший автомобіль за невисоку ціну. Звернувся до товариша, який надає «інформаційні послуги з пошуку автомобілів» де-юре, а де-факто – шукає Вам машину в Литві, зв’язується з продавцем, оформляє угоду купівлі-продажу. Але покупець не ви, а фірма в Литві. Авто стає комерційним. Ви ж, документально, оформлюєтеся як співробітник такої фірми і на службовому авто відправляєтеся в Україну працювати на цю саму фірму. Звичайно, після передачі машини кінцевого покупця авто відразу ж знімається з реєстрації в Литві. А з цим і «службове посвідчення» від фірми, і шляховий лист, і рознарядка і все інше перетворюється на мильну бульбашку. По суті, номери є, документи є, але при належній перевірці фірми-роботодавця може з’ясуватися дуже неприємний нюанс, що і буде приводом для розшуку автомобіля. Особливо це проблематично при перетині кордону України. При цьому обов’язкова і страховка автомобіля, без неї авто просто знімають з реєстрації і оголошують в розшук. Також слід згадати про те, що при такому способі ввезення авто у покупця з’являється обов’язок щорічно проходити технічний огляд, і не проходження є підставою для зняття машини з реєстрації, що, знову ж таки, призводить до розшуку авто.

Чому таку схему називають «литовської» або «стамбульської»? Тому що Стамбульська конвенція передбачає можливість ввезення комерційних і приватних авто на територію іншої держави до року без оплати митних платежів. А Литва прийняла найбільшу кількість таких машин. При цьому автомобілі комерційного використання можуть ввозити і використовувати особи, які ведуть свою діяльність в країні реєстрації авто, а приватного використання – люди, які там постійно проживають.

Спосіб №2 - «за техпаспортом»

Дуже схожа з «литовською» схемою з деякими змінами.

Продавець-іноземець машини вписує покупця в техпаспорт. Потім, сам же його і ввозить на територію України. В Україні машина з необхідними документами передається покупцеві. І все, далі покупець користується машиною до року, переганяє її через кордон, проходить ТО, оплачує страховку і так по колу. Мінуси – ті ж, що і у «литовської схеми», а також те, що, якщо у продавця машини будуть якісь проблеми і за його гріхи авто заарештують, поплатиться за це покупець. Сумнівними плюсами є те, що покупець зазначений в техпаспорті може вирішити свої питання по машині сам, без «фірми».

Спосіб №3 - «своя фірма»

Принцип абсолютно ідентичний зі способом №1, за винятком того, що витрати на утримання фірми в Литві несе покупець. Однак, і проблем зі зняттям з реєстрації такого автомобіля значно менше.

Спосіб №4 - «болгарський»

Весь сенс того, що болгарські номерні знаки практично ідентичні з номерним знаками України. І після ввезення в Україну авто з Болгарії, покупець вішає на авто копії болгарських номерів, але вже українського формату. При цьому, за таке діяння Кримінальний кодекс України чітко передбачає склад кримінального злочину.

Спосіб №5 - «армійський»

Аналогічний «болгарському», але з тією зміною, що на авто, яке було ввезено в Україну нерезидентом, фальшиві армійські номера. Це також є кримінально-караним діянням.

Спосіб №6 – «транзит»

Абсолютно легальний спосіб перетину кордону, який передбачає виїзд на авто кожні 5-10 днів.

Читайте також: Відшкодування збитку, який був нанесений незаконними діями співробітників поліції

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_1090_1 - миниt
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*