Автоматична фіксація порушень ПДР та інші нововведення в КпАП і Закон про дорожній рух.

14 липня 2015, Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”. Законодавчим актом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону “Про дорожній рух”, якими запроваджується автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху за допомогою технічних засобів з функціями фото- та відеофіксації.

Всі ми пам’ятаємо «листи щастя», фактично, це вони і є, тільки дещо інша процедура і порядок функціонування системи фіксації правопорушень.

Отже, головні нововведення:

1) Замість поняття «міліція» приходить поняття «поліція», відтепер регулювати і оформляти порушення ПДР замість міліції буде вже поліція.

2) Фактично зменшений штраф за порушення ПДР. До внесення цих змін, порушення вимог дорожніх знаків тягло за собою накладення штрафу від 255 гривень до 340 гривень, а вже зараз зафіксований тільки мінімальний розмір штрафу – 255 гривень, досить таки позитивний момент нововведень.

3) Передбачено внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення вводиться фото- і відео фіксація порушень ПДР.

Це означає що:

• порушення тепер буде фіксуватися також і в автоматичному режимі, спеціальними засобами фото- і відеозйомки, без участі поліцейського і водія.

поліція встановлює власника авто і направляє йому постанову про притягнення до відповідальності.

власник авто не може бути притягнутий до відповідальності за правопорушення якщо:
а) водій, який керував транспортним засобом, протягом 14 днів повідомить про крадіжку автомобіля поліції, в наслідок чого буде відкрито кримінальну проізодство.

Крім того, і сам власник авто (юридична або фізична особа) може оскаржити отриманий лист про порушення ним ПДР.

4) Вводиться система штрафних балів, що є новацією для України.

Що таке штрафні бали?

кожному громадянину, який має право управління ТЗ, щорічно з початку року (з дня отримання права керування ТЗ) і до кінця року нараховується 150 балів.

у разі фіксації правопорушення в автоматичному режимі із загальної кількості балів громадянина віднімається кількість штрафних балів, передбачених відповідною статтею КпАП.

• грошовий штраф за порушення, що зафіксовано в автоматичному режимі, застосовується до водіїв тільки після використання ними балів. Тобто, за порушення ПДР спочатку знімаються штрафні бали. Якщо балів вже немає – то приносять штраф.

• за такі порушення, як (основні): перевищення швидкості, проїзд на заборонний сигнал, порушення правил зупинки і стоянки, руху по смузі для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху, накладається стягнення у розмірі 50 балів .

• три порушення «оплачуються» за рахунок балів. Четверте порушення вже за рахунок власних коштів.

5) Оплатити штраф можна буде на місці вчинення адміністративного правопорушення незалежно від розміру виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

6) Одним із доказів у справі про адміністративне правопорушення також є відео або фотозйомка водія авто.

7) У Законі детально прописані випадки евакуації автомобілів, припаркованих в недозволених місцях автомобілі.

8) Інформація про фіксації порушення в автоматичному режимі може передаватися за бажанням власника автомобіля по телефону або електронною поштою.

9) Змінено спосіб оплати штрафів, якщо оплата відбувається протягом 5 днів з дня порушення, то розмір штрафу зменшується на 50%, ну а якщо оплати не відбувається протягом 30 днів – розмір штрафу збільшується вдвічі.

Однак, не зовсім зрозумілим залишається, як ті чи інші інновації будуть реалізовані на практиці. Єдине можна сказати з упевненістю, що процедура оформлення порушень ПДР повинна кардинально змінитися.

                                      Сколько баллов снимут за нарушение
  1. Перевищення швидкісних обмежень на понад 20 км / год, порушення вимог дорожніх знаків їм розмітки, правил перевезення багажу, буксирування, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, їзда по тротуарах.
255 грн.

або 50 балів

  1. Порушення правил проїзду перехресть, зупинок громадського транспорту, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону, безпечної дистанції та інтервалу, розміщення ТС на проїжджій частині, порушення правил руху автомагістралями, використання зовнішніх освітлювальних приладів або попереджувальних сигналів початку руху або зміни його напрямку, використання водієм під час руху ТЗ засобів зв’язку без використання hands-free (за винятком водіїв оперативних ТЗ під час виконання службового завдання), порушення правил навчальної їзди.
425 грн.

або 50 балів

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*