Приватний виконавець за новим Законом України «Про виконавче провадження»

З 05.10.2016 набирає чинності новий Закон України «Про виконавче провадження» (далі – Закон). За новим Законом передбачене нововведення, а саме – діяльність приватних виконавців. За умовами Закону, кожна фізична чи юридична особа самостійно обирає до кого звертатися – державного виконавця чи приватного. Але, слід враховувати територіальні межі діяльності приватного виконавця – виконавчий округ. Таким округом є області, м. Київ, м. Севастополь та Автономна Республіка Крим. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Кожна людина може самостійно обирати між державним і приватним виконавцем. Перевірити інформацію про приватного виконавця можна в Єдиному реєстрі приватних виконавців України.

Щодо гонорару приватного виконавця, то Законом встановлено, що за виконання рішення немайнового характеру стягується фіксована сума винагороди. За виконання рішень майнового характеру – відсоток суми, що підлягає стягненню, або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.

Закон містить вимогу до обов’язкового страхування цивільно – правової відповідальності приватного виконавця. Тобто, приватний виконавець повинен застрахувати свою відповідальність перед усіма своїми клієнтами на мінімальну загальну суму – 1 тис. мінімальних заробітних плат.

Між клієнтом (стягувачем) та приватним виконавцем укладається договір про надання відповідних послуг. В договорі, на нашу думку, повинна бути вказана сума матеріальної відповідальності за невиконання або неналежне виконання договору приватним виконавцем щодо виконання рішень майнового характеру. Таким чином, у разі невиконання договору приватним виконавцем, клієнт (стягувач) має право на відшкодування збитків за договором. Для цього необхідно отримати рішення суду. Відшкодування збитків можливо як від приватного виконавця, так і від страхової компанії, що застрахувала відповідальність такого виконавця.

Приватний виконавець не вправі здійснювати виконавчі дії, якщо сума стягнення за виконавчим документом, перевищує розмір страхової суми. В такому випадку він зобов’язаний укласти договір страхування на належну страхову суму.

Наприкінці слід зазначити, що Законом встановлені обмеження щодо вчинення певних виконавчих дій. До них відносяться: виконання рішень про відібрання і передання дитини, встановлення побачення з нею або усунення перешкод в побаченні, рішень за яким стягувачем або боржником є органи державної влади або місцевого самоврядування, рішень про виселення та вселення фізичних осіб, рішень про конфіскацію майна тощо.

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

Tweet

2 Comments

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*