Що потрібно знати про договір купівлі-продажу квартири

У своїх статтях ми нерідко обговорюємо питання, пов’язані з нерухомістю, наприклад, що робити внаслідок затоплення квартири сусідами. У той же час, ми не розглядали само по собі питання купівля квартири. Що для цього потрібно, які документи необхідно підготувати і на що звернути увагу – розповімо докладніше.

Купівля нерухомості – процес відповідальний. Тут впливає не тільки близькість до зупинки і «вид з вікна», важливим є і той, хто цю саму квартиру Вам продає.

Почнемо з того, чи є у продавця право реалізовувати майно третім особам. Наприклад, нерідко бувають ситуації, коли спадкоємці, не вступив в спадок, намагаються продати квартиру спадкодавця. Також трапляється, коли людина, будучи зареєстрованим за якоюсь адресою, вважає, що, якщо він прописаний, значить і продавати майно повинен. Як би там не було, підтвердженням права власності на нерухоме майно є свідоцтво про право власності. Додатково, дані про приналежність квартири може дізнатися і нотаріус при підготовці документів до операції.

Також важливим є питання про те, чи є арешт на майно, що реалізується. Так, якщо у покупця або продавця були рішення суду, які згодом стали підставою для накладення арешту на майно боржників, продаж може бути неможливим (якщо арешт накладено на майно продавця). Якщо ж заборона на відчуження майна накладено на майно покупця, то придбати нерухомість він може, але арешт автоматично пошириться і на новопридбане житло. Нотаріус також перевіряє наявність арештів перед проведенням угоди.

Читайте також:  Реструктуризація боргу по ЖКГ

Перейдемо від власників до користувачів

Зареєстровані особи в даній квартирі і є тими, хто може користуватися квартирою. І тут необхідно упевнитися, що на момент покупки Вами квартири в ній не будуть «прописані» неповнолітні діти, недієздатні або обмежено дієздатні особи. Тому на день покупки Ви повинні отримати актуальну довідку про склад сім’ї, де не повинні бути вказані треті особи.

Від прав власності та прав користування переходимо до оцінки майна. Оцінка майна повинна бути актуальною на день проведення операції. Як правило, «термін придатності» такого документа – 6 місяців. Складається вона приватними оцінювачами, які мають спеціальні знання і повноваження для проведення оцінки нерухомого майна.

І тепер, мабуть, найважливіше – ціна питання. Якщо вартість майна оцінюється більше 50 000 гривень, для проведення операції необхідно оплачувати таку покупку через банк. Від вартості угоди і буде виходити сума податків, яку потрібно буде також оплатити.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*