Деякі питання змін у діяльності господарських товариств

06.02.2018 р. було прийнято Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (Далі – Закон), який набирає чинності з 17.06.2018 р. У зв’язку із набуттям чинності цього законодавчого акту частково втрачає юридичну силу добре відомий всім Закон України «Про господарські товариства», яким довгий час регулювалася діяльність господарських товариств.

Можливо Вас зацікавлять наші статті: «Притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності» та «Гарантійні строки».

З цього виникає логічне питання, що означає прийняття нового закону для суб’єктів господарювання?

Перш за все, необхідно звернути увагу на необхідність приведення установчих документів у відповідність до вимог чинного законодавства.

Так, згідно п. 3 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.

Отже, до 17.06.2019 р. всі статути ТОВ та ТДВ будуть чинними, проте лише в частині, що відповідає законодавству. Тому, для того, щоб у суб’єктів господарювання не виникало додаткових проблем при здійсненні своєї діяльності, бажано провести загальні збори учасників та зареєструвати новий статут Товариства в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Так, уже з 17.06.2018 р. до Статуту ТОВ та ТДВ будуть встановлені нові вимоги, зокрема установчий документ повинен буде містити:

1) Найменування ТОВ повне та скорочене (за наявності), а також організаційно-правову форму

2) Мету і предмет діяльності ТОВ

3) Склад Учасників/Засновників

4) Розмір і порядок утворення Статутного капіталу

5) Розмір часток кожного з Учасників/Засновників та порядок внесення ними вкладів

6) Розподіл прибутків та збитків ТОВ

7) Порядок вступу до ТОВ та виходу з нього

8) Умови реорганізації та ліквідації ТОВ

9) Органи управління ТОВ, їх склад, компетенція, порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна одностайність, або ¾ голосів, або кваліфікована більшість голосів

Обов’язковими органами управління Товариства відтепер є Загальні збори учасників/засновників та виконавчий орган. Наглядова рада вже не є обов’язковим органом і може бути створена за бажанням учасників.

Як і раніше рішення загальних зборів ТОВ та ТДВ оформлюються протоколом, підписи на якому посвідчуються нотаріально так само як і підписи на статуті. Відтепер директор ТОВ, який є учасником, як голова загальних зборів може підписувати протокол разом з іншими учасниками товариства.

Реєстрація нової редакції статуту до 17.06.2019 р. має проводитися без сплати адміністративного збору, тому для того, щоб заощадити грошові кошти рекомендуємо Вам звернутися до ЮК «Правовий центр – Гарант» за безкоштовною консультацією за телефоном: (068) 691 14 27.

Автор статті

Ігор Шемет

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_1100_1 - миниt
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*