Додаткова закупівля: що робити? (продовження статті)

У минулій статті «Правовий центр – Гарант» розглядав матеріал на тему «Додаткова закупівля: що робити?» . Сьогодні ми продовжимо розглядати варіанти виникнення додаткових закупівель.

Варіант 3
 • предмет закупівлі становив 100 тис. грн. (що не перевищує вартісну межу, зазначену п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» – далі Закон).
 • потреба у додатковій закупівлі становить на суму – 30 тис. грн.

Що робити?

 1. Вирішуємо: використовувати електронну систему закупівлі для проведення допорогової закупівлі чи ні (нагадуємо, що використання електронної системи у допорогових закупівлях можливо лише якщо очікувана вартість закупівлі буде становити не менше 3 тис. грн.).
 2. Вносимо зміни в додаток до річного плану закупівель – додаємо до предмета закупівлі з вартістю 100 тис. грн. суму 30 тис. грн. (читайте нашу статтю «Річний план закупівель та додаток до нього за системою Prozorro»). Тобто, в додатку до річного плану закупівель вийде один рядок з вартістю 130 тис. грн.
Варіант 4
 • предмет закупівлі становив 210 тис. грн. (що перевищує вартісну межу, зазначену п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону).
 • потреба у додатковій закупівлі становить на суму – 240 тис. грн.

Що робити?

 1. Вносимо зміни до річного плану закупівель – предмет закупівлі на суму 240 тис. грн. показується окремим рядком та з предметом закупівлі на 210 тис. грн не сумується.
 2. Приймаємо рішення про проведення тендерної закупівлі на 240 тис. грн.

Здійснюємо обрану процедуру закупівлі.

Варіант 5
 • розпочато процедуру закупівлі, предмет закупівлі якої становить 210 тис. грн.
 • до розкриття тендерних пропозицій у бюджетній організації виникають додатково виділені кошти у розмірі 20 тис. грн.

Що робити?

 1. Вирішуємо: вносити зміни до тендерної документації щодо збільшення суми закупівлі чи здійснити допорогову закупівлю на 20 тис. грн. (застосовуючи електронну систему чи ні).
 2. Вносимо зміни до річного плану закупівель або додатку до нього – якщо вносимо зміни до тендерної документації, то збільшуємо предмет закупівлі на 20 тис. грн. у річному плані закупівель; якщо не вносимо зміни до тендерної документації – в додаток до річного плану вносимо окремий рядок з предметом закупівлі на 20 тис. грн.
Варіант 6
 • розпочато процедуру закупівлі, предмет закупівлі якої становить 210 тис. грн.
 • до розкриття тендерних пропозицій у бюджетній організації виникають додатково виділені кошти у розмірі 250 тис. грн.

Що робити?

 1. Вирішуємо: вносити зміни до тендерної документації щодо збільшення суми закупівлі чи здійснити нову понадпорогову закупівлю на 250 тис. грн.

Вносимо зміни до річного плану закупівель – якщо вносимо зміни до тендерної документації, то збільшуємо предмет закупівлі на 250 тис. грн. у річному плані закупівель; якщо проводимо нову закупівлю – додаємо окремий рядок предмета закупівлі на суму 250 тис. грн., не сумуючи з 210 тис. грн.

Варіант 7

Часто у замовників виникає ситуація, коли вже проведено мультилотову тендерну закупівлю (за декількома лотами) на певну суму. У кінці року за певним лотом вже вибрана сума. Але, за іншим  лотом – сума ще залишилась.

Що робити?

У такому разі, плануючи перерозподілити кошти за лотами, треба враховувати суму розподілення. Якщо сума не перевищує вартісну межу, зазначену п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону, то вносимо зміни до додатку до річного плану закупівель окремим рядком на збільшену суму. Якщо перевищує – зміни до річного плану та проводимо тендерну закупівлю.

Наприкінці нагадаємо, що звіт про укладені договори викладається лише у наступних випадках:

 • у разі здійснення закупівлі без застосування електронної системи;
 • якщо сума закупівлі дорівнює чи перевищує 50 тис. грн.

Також, радимо Вам ознайомитися зі змістом листа Міністерство економічного розвитку і торгівля України від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 «Щодо планування закупівель».

Вам може бути цікава стаття «Роз’яснення Мінекономрозвитку про уповноважену особу замовника за Законом України «Про публічні закупівлі».

Читайте статтю «Відповідальність за порушення законодавства про тендерні закупівлі».

Ознайомитися з нашими статтями Ви можете на нашому сайті.

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*