Додаткова закупівля: що робити?

Традиційно, «Правовий центр Гарант» розглядає питання на тему здійснення публічних закупівель. Досить часто, наприкінці року виникає потреба у додатковій закупівлі. Найчастіше це зумовлено підвищенням ринкових цін на товари чи послуги. Що робити в такій ситуації? Спочатку слід зазначити, що додаткова закупівля у будь – якому разі буде новим предметом закупівлі. А процедура її проведення (допорогова закупівля чи понадпорогова) залежить від очікуваної вартості закупівлі.

Розглянемо таку ситуацію на прикладах:

Варіант 1
 • предмет закупівлі становив 190 тис. грн. (що не перевищує вартісну межу, зазначену п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» – далі Закон).
 • потреба у додатковій закупівлі становить на суму – 30 тис. грн.

Що робити?

 1. Вирішуємо: використовувати електронну систему закупівлі для проведення допорогової закупівлі чи ні (просто викладаємо звіт про укладений договір).
 2. Складаємо протокол засідання тендерного комітету/уповноваженої особи про непроведення тендеру, так як вартісна межа додаткової закупівлі (30 тис. грн.) не перевищує межу, зазначену п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону. Обов’язково зазначаємо обґрунтування такої потреби.
 3. Вносимо зміни в додаток до річного плану закупівель – предмет закупівлі показується окремим рядком та з предметом закупівлі на 190 тис. грн не сумується (читайте нашу статтю «Річний план закупівель та додаток до нього за системою Prozorro»).
 4. Проводимо допорогову закупівлю використовуючи Prozorro чи після укладення договору протягом 1 дня оприлюднюємо звіт про укладений договір.
Варіант 2

предмет закупівлі становив 210 тис. грн. (що перевищує вартісну межу, зазначену п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону).

 • потреба у додатковій закупівлі становить на суму – 30 тис. грн.
 • Що робити?
 1. Виконуємо п.1, 2 Варіанту 1.
 2. Вносимо зміни в додаток до річного плану закупівель – формуємо новий рядок предмета закупівлі на суму 30 тис. грн.
 3. Використовуємо п. 4 Варіанту 1.

Читайте продовження у наступній статті. Вам може бути цікава стаття «Роз’яснення Мінекономрозвитку про уповноважену особу замовника за Законом України «Про публічні закупівлі».

Ознайомитися з нашими статтями Ви можете на нашому сайті у Новинах

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*