Збої при постачанні електроенергії – як відшкодувати завдані збитки?

Останнім часом користувачі послуг електропостачання стали помічати збої в постачанні послуг населенню. Це можуть бути прості відключення tелектроенергії через аварію (які ніяк не можуть бути спрогнозовані заздалегідь). Також і в зв’язку з профілактичними роботами, які були раніше відомі, але ніхто не сповіщав користувачів про можливі відключення. Природно, це негативно позначається на роботі електронних приладів, аж до виходу з ладу. Як в такому випадку довести провину постачальника послуг і відшкодувати завдані збитки?

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року та подальша редакція від 17.02.2012 року стверджує правила користування електроенергією для населення. Пунктом 43 законодавець встановлює відповідальність постачальника електроенергії за шкоду, яка була заподіяна споживачеві або його майну, в розмірі та в порядку, який встановлений законодавством. У тому числі зазначена відповідальність постачальника за тимчасове відключення електроенергії. Санкція в такому випадку – подвійна вартість неотриманої споживачем вартості енергії.

У разі, якщо постачальник внаслідок своїх дій або бездіяльності поставляє енергію, яка не відповідає параметрам якості, які вказані в Договорі про надання послуг, постачальник зобов’язаний повернути 25% вартості електроенергії, яка була поставлена ​​споживачеві.

Всі вищевказані норми прямо передбачені законодавцем. Невже так легко довести вину постачальника послуг?

Не зовсім. По-перше, якщо Вам поставляють енергію неналежної якості, підтвердити даний факт повинен представник компанії відповідним актом на протязі 3-ох днів з моменту подачі заявки. Якщо в даний строк ніхто з представників не з’явиться, користувач має самостійно у вільній формі скласти такий акт і підписати його у 3 мешканців будинку.

Труднощі процедури в тому, щоб довести, що перебої в постачанні електроенергії або низька якість послуг, що поставляються безпосередньо залежать від дій або бездіяльності постачальника послуг. Зі свого боку, постачальники можуть посилатися на аварії на певних ділянках, підтверджуючи факт документами (фіктивними або оригінальними), а то і зовсім звинувачувати клієнта у втручанні в роботу лічильника і проводки.

Також споживач повинен узгоджувати переобладнання внутрішньої проводки, оскільки таке переобладнання може безпосередньо вплинути на якість послуг, що поставляються.

У висновку можна з упевненістю говорити про те, що відшкодовувати завдані збитки в добровільному порядку навряд чи хтось погодиться, тому можна заздалегідь запастися терпіння і подавати позовну заяву до суду.

Читайте також

ПІЛЬГИ У СПЛАТІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ УЧАСНИКАМ АТО

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_6
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*