Електронний кабінет водія

З 21 грудня в Україні запрацював Електронний кабінет водія. Тепер кожен може в онлайн-режимі перевірити всю актуальну інформацію про свій транспортний засіб – від технічних характеристик до історії автомобіля, дізнатися про штрафи, а також оплатити їх, записатися в чергу на отримання послуг в сервісному центрі МВС. Інформація на ресурсі буде як безкоштовною, так і платною.

Основні опції електронного кабінету водія такі:
  • дізнатися про наявність штрафів та обтяжень та сплатити штрафи за порушення ПДР;
  • дізнатися інформацію про свої транспортні засоби, історію реєстрацій;
  • переглянути інформацію про свої посвідчення водія;
  • замовити індивідуальний номерний знак;
  • записатися в чергу на отримання послуг та інші.

Раніше більшість адміністративних і сервісних послуг водіям надавали виключно в сервісних центрах МВС. Так, актуальну інформацію про транспортний засіб і водійське посвідчення можна було дізнатися тільки після особистого звернення, що вимагало особистої присутності.

Інформацію про штрафи можна було отримати тільки у вигляді поштового повідомлення через кілька днів після вчинення правопорушення.

Тепер водії можуть зайти в свій е-кабінет, вибравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, і з комфортом користуватися низкою послуг в онлайн-форматі.

Як це працює

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua і на Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі Електронні послуги. Доступ до електронного кабінету здійснюється за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

“Щоб скористатися всіма перевагами Кабінету, необхідно пройти електронну ідентифікацію. Це – обов’язкова умова доступу практично для всіх публічних послуг, що надаються державою в онлайні. Українцям доступна мобільна ідентифікація, тобто MobileID, що передбачає інтеграцію цифрового підпису в SIM-карту телефону”, – розповіли в сервісному центрі.

Для сплати штрафів користувач зможе швидко сформувати платіж і провести його онлайн.

Для бажаючих замовити індивідуальні номерні знаки в електронному кабінеті водія доступна можливість швидкої перевірки, чи вільний обраний знак в даному регіоні, і відразу замовити макет.

За допомогою електронного кабінету також можна вибрати онлайн зручні дату та час відвідування сервісного центру. Сервіс допоможе уникнути черг і заздалегідь спланувати свій день.

Послуга перевірки по VIN-коду

В українців з’явилася можливість перевірити будь-який транспортний засіб по VIN-коду, що зручно при купівлі-продажу авто. Послуга дає можливість дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату і місце його останньої реєстрації, рік випуску і загальні технічні характеристики.

За 45,68 грн користувачам стане доступна інформація про кількість попередніх власників, участь авто в ДТП, наявність заборони на продаж або обтяжень, страхування.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*