Паркування автомобілів по-новому – що чекає водіїв

В одній з наших попередніх статей ми говорили про те, які зміни для водіїв вступили в законну силу і вже діють. Тепер давайте обговоримо те, які зміни чекають водіїв в майбутньому. Саме сьогодні обговоримо те, в яких випадках поліція зможе евакуювати транспортні засоби (якщо Президент підпише Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно реформування сфери паркування транспортних засобів №5364 від 04.11.2016 року).

Читайте також: Зміни для водіїв у 2018 році

Отже, евакуювати транспортний засіб можуть в таких випадках:

  1. транспортний засіб заважає проїзду або проходу;
  2. парковка на газоні;
  3. автомобіль перекрив тротуар;
  4. транспортний засіб заважає оглядовості;
  5. парковка авто в місцях підвищеної небезпеки.

Тепер по порядку. Якщо транспортний засіб заважає проїзду або проходу – воно апріорі порушує правила стоянки. Запам’ятати потрібно наступне: парковка дозволена на відстані не менше 10 метрів від пішохідного переходу та перехрестя; 30 метрів – від зупинки громадського транспорту; 50 метрів – від ж / д переїзду.

Парковка на газоні. Під «газоном» також мається на увазі і така територія, яка за зовнішнім виглядом, в силу часу, мало вдає із себе якийсь трав’яний покрив. Газон – не місце для парковки і крапка. Звичайно, на газоні може бути обладнане місце для парковки, так часто роблять поблизу торгових центрів або магазинів, але у всіх інших випадках краще не ризикувати.

Автомобіль перекрив тротуар. Тут не все так категорично, але тим не менш є 2 випадки, при яких паркуватися на тротуарі можна. 1 – якщо частина тротуару обладнана для парковки. Як правило, така зона маркується відповідним знаком. 2 – парковка дозволена також і тоді, коли на тротуарі для пішоходів залишається щонайменше 2 метрів для проходу.

Транспортний засіб заважає оглядовості. Водіям також не варто забувати про правила паркування за містом. Одним їх таких є ситуація, коли транспортний засіб припаркований в місці, де дорога проглядається менш ніж на 100 метрів. Також не слід забувати про те, що припарковане транспортний засіб не повинен заважати іншим учасникам дорожнього руху читати дорожні знаки і стежити за сигналами світлофора.

Останнє – це парковка в місцях підвищеної небезпеки. Звичайно ж, паркуватися в місцях підвищеної небезпеки не можна. Сюди входять тунелі, залізничні проїзди, мости, шляхопроводи. Якщо говорити про тунелях мостах і шляхопроводах, то паркуватися можна як на них, так і під ними.

Читайте також: Процедура Огляду водія на стан сп’яніння

У свою чергу на поліцію поклали обов’язок фіксації причин для евакуації. Це може фото або відеозйомка та фіксація у відповідному протоколі.

Також, порушення паркування транспортних засобів, в тому числі і несплата вартості послуг з користування паркувальним місцем, тягне за собою штраф у 20-кратному розмірі від вартості 1 години послуг з користування парковкою.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*