Гарантії для переселенців

З листопада цього року до деяких законодавчих актів, які регулюють відносини щодо переселенців та тих осіб, які залишилися проживати на підконтрольній території було внесено зміни.

Вам може бути цікава стаття «Пільги для набуття права на земельну ділянку та квартиру» та стаття «Пільги у сплаті комунальних послуг учасникам АТО».

Щодо пільг та гарантій переселенцям існує вже немало інформації. Ми вирішили зупинитися на деяких гарантіях, які передбачені Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі – Закон). Нищезазначені гарантії будуть стосуватися громадян України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з зони АТО (надалі – Особи).

Отже, у цьому Законі передбачені наступні гарантії:

  1. Щодо кредитів та позики: забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості за кредитним договором чи договором позики з початку проведення АТО (тобто, з 14.04.2014) і до закінчення такої операції. При нарахуванні вищевказаних санкцій, банк чи інша фінансова установа зобов’язана скасувати таку суму пені чи штрафу.
  2. Щодо сплати вартості житлово – комунальних послуг: скасовується пеня за несвоєчасне внесення платежів за житлово-комунальні послуги (водопостачання, газ, електро- і теплоенергія, водовідведення, утримання і експлуатація житла та прибудинкових територій, сміттєзбирання, ліфтове господарство), нараховану Особам у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції. Кошти, які вже стягнуті з громадян України у вигляді пені за несвоєчасне внесення платежів за житлово-комунальні послуги у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, зараховуються у майбутні платежі за житлово-комунальні послуги.
  3. Щодо іпотеки: встановлено заборону на реалізацію нерухомого майна Осіб, розташованого на території проведення АТО, та яке перебуває в іпотеці.
  4. Щодо спадкування: якщо останнє місце проживання спадкодавця розташоване в зоні АТО, то місцем відкриття спадщини буде місце подання першої заяви про прийняття спадщини, або вимоги кредиторів. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна – основна частина рухомого майна знаходиться на території проведення АТО, то місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви про прийняття спадщини, або вимоги кредиторів.Наприкінці зазначимо, що вищевказаний Закон не є єдиним нормативним актом, який регламентує пільги та гарантії для таких Осіб.
  5. У перехідних положеннях Закону передбачено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції.

Ознайомитися з нашими статтями Ви можете у Новинах.

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*