Де в квартирі повинна бути встановлена газова колонка?

Останнім часом багато криворіжців стали скаржитися на дії з боку ПАТ «Криворіжгаз» щодо газових колонок. У цій статті піде мова про те, як запобігти і виправити порушення, що стосується газової колонки або ж її перенесення, яке може спричинити за собою відключення газу.

Відповідно «Правил безпеки систем газопостачання», один раз на рік співробітник ПАТ «Криворіжгаз» повинен перевіряти стан газової колонки. Також, один раз на три роки газова система в будинку піддається випробуванню підвищеним тиском на герметичність. На випадок виявлення будь-яких неполадок або порушень, співробітник газової служби робить припис на їх усунення. Усунути неполадки і порушення споживач повинен за свій рахунок.

Якщо протягом строку дії приписи неполадки, або порушення не усунуті, ПАТ «Криворіжгаз» має право відключити споживача газу.

Так як постачальником газу на сьогодні в Кривому Розі є ТОВ «Дніпропетровськгаз ЗБУТ», то ПАТ «Криворіжгаз» є газорозподільним підприємством і, згідно з «Правилами надання населенню послуг з газопостачання», має право здійснювати перевірки наявності вільного доступу до газопроводів, газових приладів і пристроїв , а також до підвалах і горищах, де прокладені газопроводи.

Перед тим, як впускати в будинок співробітника газової служби, попросіть його пред’явити Посвідчення співробітника ПАТ «Криворіжгаз», де вказані П.І.Б., посада співробітника, фотографія, печатка підприємства.

На руках у споживача повинні бути такі документи:
Абонентська книжка;
Договір на поставку газу;
Розрахункова книжка;
Проект газифікації (якщо це приватний будинок).

Якщо у Вас встановлена ​​стара колонка, а такий вважається та, яка була закладена в проекті будинку на момент введення його в експлуатацію, то акт введення в експлуатацію вже знаходиться в архіві.

На нові колонки (що не були встановлені в будинку з початку введення його в експлуатацію) у Вас повинні бути:
Технічні умови;
Проектна документація;
Акт введення в експлуатацію.

Необхідно враховувати, що газова колонка повинна розташовуватися саме на кухні. Але, є такі будинки, де колонка спочатку була (перебувати) у ванній кімнаті. Згідно ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання» Розділ 6: п. 6.2. Не допускається розміщення газових приладів:

– У коридорах загального користування;

– У санітарних вузлах;

– У гуртожитках усіх типів;

– У приміщеннях будинків, які не мають вікна з кватиркою;

– У підвальних поверхах.

Тому, таку колонку необхідно буде перенести на кухню і зробити все відповідно до нових правил, а також встановити двері (якщо в кухні її немає).

Встановлювати нову колонку та газову плиту має право тільки фахівець ПАТ «Криворіжгаз» чи організація має ліцензію, яка зробить Вам проектну документацію і всі роботи до врізки в існуючий газопровід, а вже саме з’єднання з діючими мережами справлять фахівці ПАТ «Криворіжгаз».

Якщо колонка встановлена ​​з порушеннями:
Потрібно звернутися до районної служби ПАТ «Криворіжгаз» за місцем проживання із заявою на оформлення Акту введення в експлуатацію газифікованого об’єкта;
При собі мати: копію паспорта власника житла, копію РНОКПП (у минулому ІПН) власника житла, копію техпаспорта на житло, копію документа, що підтверджує право власності на нерухоме майно, довідку про склад сім’ї (оригінал і копія); для приватного будинку: старий проект газифікації (оригінал), акт перевірки та очищення димових і вентиляційних каналів (оригінал і копія); для багатоповерхового будинку: схему розгортки димових і вентиляційних каналів (оригінал + копія) – знаходиться у балансоутримувача житлового будинку.

Якщо у Вас виявили інші порушення:
Зверніться до районної виробничо-експлуатаційну службу (ПЕС) за місцем проживання (адреса і телефон є в абонентській книжці);
Напишіть заяву, щоб почалася робота з усунення порушень;
Коли роботи завершені, потрібно оформити Акт введення в експлуатацію газифікованого об’єкта, його підписує приймальна комісія.

Для складання реальної схеми витрат по заміні або перенесенню газової колонки співробітниками ПАТ «Криворіжгаз», – звертайтеся до свого районного газовий відділ «Криворіжгаз».

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*