Як повернути помилково сплачену суму податку?

Фізичні особи-підприємці в ході своєї господарської діяльності зобов’язані платити відповідні податки та збори. В залежності від того, який платіж вноситься, суми та терміни оплати таких суми розходяться. Незважаючи на велику суму платежів та їх призначення, випадкова оплата податків, цей розрахунковий рахунок не звільняє від відповідальності. А якщо підприємство ще й проходить процедуру припинення діяльності, залишок на якому-небудь рахунку може так і залишитися невикористаним. Як в такому випадку діяти?

Читайте також: Яку групу єдиного податку вибрати ФЛП? (Спрощена система оподаткування)

Ні для кого не секрет, що призначення платежів у частинах оплати обов’язкових податків і зборів багато. Так що випадки звернення за допомогою з питання: «Як перевести гроші, якщо я випадково оплатив ЄСВ, а потрібно було Єдиний податок?», – достатньо. Процедура, як не дивно, досить проста, однак слід запастися терпінням. Розберемо по етапах.

Шаг 1. Дізнайтеся про суму заборгованості та переплат.

Дізнатися про те, яка сума була зарахована досить просто. Для цього підприємцю необхідно звернутися до фіскальної служби за місцем реєстрації і в відділі надання адміністративних послуг дізнатися, який стан рахунків у даного конкретного ФОПа.

Наприклад, Ви переплутали рахунки і у Вас утворилася недостача по ЄСВ і переплата по єдиному податку. У відділі адміністративних послуг Вам допоможуть дізнатися про суми і терміни оплати. Якщо помилка в зарахуванні коштів дійсно була – переходимо до кроку 2.

Шаг 2. Написати заявку про повернення коштів.

Проблема Єдиного соціального внеску і єдиного податку в тому, що суми грошей з цих рахунків неможливо перевести в межах фіскальної служби. Фактично, власником коштів є Пенсійний фонд України. А фіскальна служба не має в даних рамках ніяких повноважень. Тому єдина можливість в такому випадку – це скласти заяву про повернення надміру сплаченої суми податку.

Така заява складається у довільній формі. Все, що Вам необхідно вказати – це одержувача цієї заяви (в нашому випадку – фіскальну службу), вказати того, хто звертається, ІПН заявника, і далі сам текст заяви, в якому просите повернути на Ваш розрахунковий рахунок суму в необхідному розмірі. Бажано написати заяву в 2 примірниках, або зробити копію. При цьому, зареєструвати оригінал в канцелярії фіскальної служби, а на копії отримати відмітку про прийняття у Вас такої заяви. З цього моменту фіскальною службою подаються документи до державної скарбниці, і вже казначейство здійснює перерахування коштів з бюджету на розрахунковий рахунок платника податку. Звичайно, порядок, який передбачає Кабінет Міністрів України, передбачає також і отримання суми готівкою у відділенні Укрпошти по чеку, який надається платнику податків, але практика показує, що чеки давно не використовуються казначейством, тому простіше отримати кошти на банківський рахунок.

Читайте також: Податкова консультація: що це і як реалізувати своє право

Крок 3. Отримання грошей і подальша оплата.

Отже, гроші, які помилково були відправлені на інший розрахунковий рахунок, успішно отримані. Тепер необхідно відправити їх по «правильним» реквізитами. Після оплати необхідно повторно звернутися до фіскальної служби, щоб упевнитися, що ніякий збій операції не завадив грошам дійти до одержувача. Також, необхідно проконтролювати і відсутність штрафних санкцій. Штраф і пеню «не видно» в системі до тих пір, поки сума основної заборгованості не буде погашена. І тільки після погашення основного боргу система покаже, який борг за певний період був нарахований. Слід уточнити, що помилкова відправка на інший розрахунковий рахунок не буде аргументом для скасування штрафних санкцій.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*