Чи зупиняли вас по ст. 130 КУпАП (керування авто у стані сп’яніння)?

Останнім часом до нас звертаються водії за юридичним захистом від протиправних дій працівників патрульної поліції. Вони стверджують, що за останні місяці були безпідставно зупинені та передчасно звинувачені у керуванні транспортним засобом у стані сп’яніння. Прискіпливе та нахабне ставлення до водія приводить до втрати часу на проходження огляду на стан сп’яніння, в наслідку якого, більш за все особа не знаходиться у стані сп’яніння.

Приведемо реальний приклад нашого клієнта, за 2018 рік на нього було складено 5 протоколів про адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, три з яких за допомогою правозахисника суд визнав незаконними та закрив провадження по справам за відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення. З двома останніми протоколами взагалі дуже цікава ситуація, водій прохав поліцейського дочекатись його захисника, проте патрульний скалав протокол за відмову в проходженні огляду на стан сп’яніння та відпустив водія, а коли він проїхав приблизно метрів 100, його зупинив інший екіпаж патрульної поліції та склали ще один протокол за відмову в проходженні огляду на стан сп’яніння. Тобто, не надавши змогу самому проїхати до медичного закладу для особистого проходження огляду, поліцейські навмисно затримали водія і складали адміністративні матеріали приблизно 2 години.

В данному випадку законодавець наділив співробітників поліції повноваженнями на власний розсуд вирішувати чи маєте ви ознаки сп’яніння чи ні. По практиці, поліцейській зловживають своїми повноваженнями і якщо водій вимагає поліцейського діяти в рамках правового поля, то відразу знаходяться у водія ознаки сп’яніння та необхідність проїхати до найближчого медичного закладу для проходження огляду на стан сп’яніння. Тим самим витрачаючи ваш час на їх суб’єктивне припущення.

Безкарність співробітників поліції та низька юридична обізнаність водіїв приводить до фальсифікування адміністративних матеріалів та безпідставного звинувачення та притягнення невинних осіб до адміністративної відповідальності, в даному випадку це штраф 10 200 грн + судовий збір 384,20 грн та рік позбавлення права керування автомобілем.

В нашій практиці був ще випадок, коли поліцейські зупинили водія за порушення ПДР України і в процесі спілкування у поліцейського виникло припущення, що водій знаходиться в стані наркотичного сп’яніння тому потрібно проїхати до медичного закладу для проходження огляду. Водій був впевнений, що припущення поліцейського є помилковими так як взагалі ніколи не вжив наркотичних речовин. Пройшовши огляд, здавши всі необхідні аналізи, водія відпустили і повідомили, що коли прийдуть висновки то викличуть його до Патрульної поліції. Через два тижні прибувши до Патрульної поліції, на водія був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП, на підставі висновку медичного закладу, в якому було зазначено, що водій знаходився в стані гострої інтоксикації канабіноїдами та амфітамінами. Не втрачаючи часу, водій звернувся до нашої юридичної компанії за захистом і в судовому порядку ми довели, що огляд на стан сп’яніння проводився з порушенням норм процесуального права та висновок лікаря про огляд на стан сп’яніння є неналежним доказом та не відповідає дійсності. В даній справі було прийнято рішення про закриття справи за відсутність в діях водія складу адміністративного правопорушення.

З наведених прикладів можна зробити висновок, що суб’єктивна думка поліцейського дуже рідко співпадає з реальними обставинами, а висновки лікарів не завжди відповідають дійсності.

Для приклада додаємо одне із рішень, в якому ми захищали особу, яку звинуватили в керуванні у стані наркотичного сп’яніння. Такий випадок є непоодинокий, тому завжди відстоюйте свої права та звертайтесь за допомогою до професіоналів.

Хочемо звернути увагу на тому, що керування транспортним засобом в стані сп’яніння найчастіше призводить до ДТП з смертельними випадками. Не потрібно сідати за кермо автомобіля навіть, якщо ви вжили наркотичні речовини за день до цього. Канабіноїди в організмі тримаються приблизно 20-30 днів, а метамфітаміни 10-15 днів, все залежить від фізіологічних особливостей особи. Якщо вже довелось трохи випити, то ліпше скористатись послугами таксі, по-перше дешевше буде, по-друге не будете загрозою для людей, які вас оточують. Тому, перед тим, як сісти за кермо автомобіля в стані сп’яніння, десять раз поміркуйте чи варто це того!

1
2
3
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*