Мораторій на проведення перевірок – на кого не поширюється заборона

Мораторій на проведення перевірок був тією рятівною соломинкою, за яку трималися дрібні суб’єкти підприємницької діяльності. Це дозволяло підприємцям не бояться перевірок, які оголошувалися як грім серед ясного неба. Але не всім пощастило. Законодавець обмежив і відділив тих, до кого перевіряючий може постукати в двері. Давайте розберемося, хто потенційно перебуває в зоні ризику.

Читайте також: Податкова перевірка: причини для відмови

Закон №1728 від 01.01.2017 року фактично встановлював мораторій на проведення органами державного нагляду планових та позапланових перевірок. Також зазначено, хто з суб’єктів підприємницької діяльності не підпадає під дію мораторію. Так, провести перевірку можуть:

на підставі обґрунтованої заяви фізичної особи про порушення суб’єктом господарської діяльності законних прав людини;

на підставі письмової заяви суб’єкта господарської до відповідного органу державного нагляду;

на підставі рішення суду;

внаслідок аварії, смерті потерпілого на підставі нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарської діяльності.

Також, підприємцям слід знати про те, який ступінь ризику у кожного конкретного підприємства / ФОПа. Так, підприємства з високим ступенем ризику не підпадають під дії мораторію. Те ж саме стосується і тих, хто працює з підакцизними товарами.

Читайте також: Запит з фіскальної служби – чи варто відповідати?

Додатково хочеться відзначити те, що тим же Законом №1728 встановлено заборону на проведення перевірок щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані в зоні АТО і / або змінили юридичну адресу.

42 В каких случаях мораторий на проведение внеплановых проверок не распространяется

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_1090_1 - миниt
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*