На які закупівлі не розповсюджується Закон України «Про публічні закупівлі»?

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) містить перелік випадків, на які не розповсюджується дія цього Закону (ч. 3 ст. 2).
Вас може зацікавити стаття «РЕГУЛЬОВАНІ ТАРИФИ ТА ТЕНДЕРНИЙ ДОГОВІР: ВНОСИМО ЗМІНИ» та стаття «РЕГУЛЬОВАНІ ТАРИФИ ТА ТЕНДЕРНИЙ ДОГОВІР: ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО ВНЕСЕННЯ ЗМІН».
У вказаній статті зазначено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі, зокрема, є послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг. Мінекономрозвитку у своєму листі від 31.03.2017 № 3302-06/10632-06 «Щодо випадків, на які не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Лист) зазначило наступне.

Для визначення поняття «фінансова установа» та «фінансові послуги» слід керуватися Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». Для визначення статусу фінансової установи, замовник може користуватися даними офіційного сайту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Читайте статтю «Корисні ресурси для тендерних закупівель».

Класичний приклад фінансових послуг – кредити. Звичайно, для бюджетних установ така тема не дуже актуальна. Але, для тих категорій замовників, які є госпрозрахунковими (тобто, сомофінансовані  юридичні особи) таке «виключення з правил» є дуже актуальним.

Таким чином, як зазначено з Листі, у разі якщо замовником передбачена закупівля послуг фінансових установ або міжнародних фінансових організацій, а саме щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуг, допоміжних до фінансових послуг, така закупівля здійснюється без проведення процедур закупівель, передбачених Законом.

Ще одним цікавим виключенням Закону є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно.

Відповідно до частини першої статті 181 ЦКУ до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Таким чином, проведення процедур закупівель на придбання (оренду) нерухомого майна не потрібно.

У Листі, також, зазначена цікава інформація щодо відшкодування (компенсації) витрат. Мінекономрозвитку зазначив, що згідно п. 20 ч. 1 ст. 1 Закону публічна закупівля – це придбання замовником товарів, робіт, послуг у порядку, встановленому Закону. Таким чином, у разі якщо видатки здійснюються замовником саме як відшкодування (компенсація) витрат і не передбачають укладення договору про закупівлю, норми Закону, а також нормативно – правових актів, розроблених на його виконання, на здійснення таких видатків не розповсюджується.

0001
0001
0003
0004
0005
0006
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*