Податкова перевірка: причини для відмови

Підприємці, як би прозоро вони не вели свій бізнес, бояться перевірок фіскальної служби. Бути впевненим у тому, наскільки правильно ведеться господарська діяльність не є гарантією того, що в разі перевірки неприємності обійдуть підприємця стороною. На нашу суб’єктивну думку, уникнути труднощів можна ще до проведення перевірки. Як?  Не допустивши перевіряючого, якщо на те є законні підстави.

Читайте також: Як реалізувати своє право на звернення громадян?

1. Підприємства немає в річному плані проведення перевірки.

Почнемо з того, що планові перевірки проводяться за планом, який затверджується на рік вперед. Якщо Вашого підприємства в такому плані немає, то ні про яку планову перевірку мови йти не може.

2. Підприємство НЕ отримало повідомлення про перевірку.

Якщо контролюючий орган не надіслав повідомлення про проведення перевірки не менше, ніж за 10 днів до її початку, підприємство в праві відмовити в проведенні планової перевірки.

3. Відсутність повноважень у контролера.

Підтвердженням повноважень виступають службове посвідчення, а також оригінал направлення. Слід уточнити, що напрямок має відповідати тому підприємству, на якому буде проводитися перевірка, в ньому має бути вказана юридична адреса компанії, термін проведення перевірки і т.д. Також, уповноваженій особі підприємства обов’язково повинні вручити копію такого напрямку.

4. Контролер прибув «не в термін».

Для проведення планових перевірок є чітко передбачені тимчасові рамки. Періодичність проведення перевірки залежить від ступеня ризику підприємства. Так, компанії з високим ступенем ризику перевіряються 1 раз в 2 роки; компанії з незначним ступенем ризику – 1 раз в 5 років. Якщо контролер приходить з плановою перевіркою занадто рано – йому можна відмовити.

5. Затягування термінів проведення перевірки.

На підприємстві бажано мати журнал реєстрації – спеціальний журнал, в який вносяться відомості про перевірки. Запис в такому журналі говорить про те, що перевірка офіційно було розпочато. З цього моменту можна відраховувати 15 днів для малого бізнесу і 30 – для великого. Саме в ці терміни перевіряючий повинен вкластися, щоб провести перевірку. Якщо з якоїсь причини контролер не встиг – додатково надавати йому час ніхто не повинен.

6. Повторне звернення по одному і тому ж приводу.

Не варто також забувати і про те, що стало причиною для проведення перевірки. Якщо фіскальна служба звертається повторно з одного й того ж приводу – це підстава для відмови в проведенні перевірки.

Читайте також: Транспортний податок (податок на розкіш) – розставимо всі крапки над «і»

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*