Порушення правил перевезення пасажирів водіями маршрутних таксі

Наше місто, як і багато інших, зіткнулися з тим, що приватні компанії, які надають послуги з перевезення громадян, час від часу піднімають ціну на проїзд, аргументовано або не зовсім. В останній раз, коли угода про встановлення ціни на проїзд в громадському транспорті було підписано, було також встановлено, що якість надання послуг має відповідати встановленим Законом нормам. До таких норм відносяться не тільки Правила дорожнього руху, а й інші акти, що регулюють права та обов’язки не тільки водіїв, але і пасажирів.

Читайте також: Транспортний податок (податок на розкіш): як уникнути оплати

Одним із самих основних Постанов Кабінету міністрів, що встановлюють права і обов’язки водія і пасажира, можна виділити №176 від 18.02.1997 року «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» (далі – Постанова). Думаю, Ви зможете знайти відповіді на більшість спірних питань в цьому нормативному акті. У цій статті ми розберемо основні питання, з якими пасажири стикаються найчастіше.

По-перше, з приводу ввічливості з пасажиром. Пунктом 6 статті 150 Постанови зазначено, що водій таксі зобов’язаний бути ввічливим і уважним. Ви скажете, що водій маршрутки – не водій таксі, так що ця заява не за адресою, але не варто забувати, що найчастіше перевезення в нашому місті здійснюються маршрутними таксі, так що це зобов’язання сміливо можна віднести і до наших маршруток.

По-друге, часто пасажири стикаються з тим, що водій зупиняється для того, щоб підібрати пасажирів, частіше, ніж для зупинки на вимогу для висадки громадян. Найчастіше на таку поведінку водія пасажири відповідають обуренням такої вибірковості. Тобто, для того, щоб отримати гроші – зупинитися можна, а випустити пасажира – за настроєм. Але, згідно зі статтею 24 Постанови, посадка і висадка громадян проводиться на їх вимогу на зупинках громадського транспорту, а також інших місцях з урахуванням вимог Правил дорожнього руху. Відмовити в зупинці для посадки / висадки пасажирів водій має право тільки в разі, якщо зупинка за вимогою знаходиться на відстані менше 100 метрів від обладнаної зупинки громадського транспорту.

По-третє, як часто ви спостерігаєте таку картину: маршрутне таксі ще не зупинилося, але двері вже відкриваються? Це прямо суперечить п.1 ст.149 Постанови, а також п.12.4 Правил дорожнього руху. Тут прямо вказано, що водієві автобуса заборонено починати рух до повного зачинення дверей та відчиняти їх до повної зупинки автобуса.

Читайте також: Оскарження постанов патрульної поліції

Ну і наостанок ми залишимо мобільні телефони. Розмовами по стільникових під час керування транспортним засобам грішать багато водіїв, але водій маршрутного таксі, крім усього іншого, ризикує і здоров’ям, і життями тих, кого він перевозить в салоні.

Що робити в разі порушення? Виконавчий комітет, який дає дозвіл на проведення приватних перевезень, є регулятором відносин між споживачем послуг – громадянами, і компанією-перевізником, тобто, скаржитися можна в Відповідний відділ, а саме Транспорту та зв’язку міста Кривого Рогу.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*