Незгода члена тендерного комітету з рішенням комітету: як оформити?

Уявімо собі ситуацію: на засіданні тендерного комітету державного підприємства зібралися члени тендерного комітету для вирішення питання щодо визначення переможця тендеру (наприклад відкритих торгів). Ви як член тендерного комітету не підтримуєте позицію щодо визначення переможцем тендеру певного учасника. Не бажаючи у випадку чого нести адміністративну відповідальність за незаконність такого рішення Ви вагаєтесь. Знайома ситуація? Тоді ця стаття для Вас.

Читайте статтю «Довідка про відсутність судимості для тендеру».

Які існують форми вираження незгоди з рішенням, щодо якого проводиться голосування?
  • необхідно утриматися від голосування;
  • необхідно голосувати проти.

 

  • Згідно ч. 4 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон)  рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

Звичайно, випадки відмови від прийняття рішення на засіданні тендерного комітету є досить  рідкими. Причинами цього є перш за все страх виникнення подальших претензій з боку керівництва. Але, якщо Ви твердо вирішили не голосувати (утриматися) за прийняття рішення тендерним комітетом чи не підтримувати подальше рішення (голосувати «проти»), то Вам слід зазначити детальне обґрунтування такої відмови.

Як, та яким чином зазначити у протоколі причини своєї відмови від прийняття рішення в тендерному комітеті?

 Існує два практичні варіанти:

  1. якщо Ви секретар тендерного комітету, то все значно простіше (адже Ви безпосередньо будете складати протокол засідання тендерного комітету). В такому разі Вам слід просто описати причини утримання від голосування чи голосування «проти». Де описати такі причини? У графі, де відображені процес чи результати поіменного голосування «утримався»/ «проти» слід одразу зазначити причину. Наприклад:Петров О.І. «за» підписСергієнко А.Р. «за» підписВи «проти» підпис. Причина відмови від прийняття зазначеного рішення – член тендерного комітету ___ (Ви)___ не підтримує рішення щодо визнання переможцем ТОВ «СОНЕЧКО» з наступних причин. Тендерна пропозиція ТОВ «СОНЕЧКО» не відповідає вимогам тендерної документації, а саме (зазначаємо причину).
  2. Зайцев О.О. «за» підпис
  3. Сидоренко В.А. «за» підпис
  4. Результати голосування

2).  Якщо Ви не секретар тендерного комітет та не будете безпосередньо складати протокол засідання тендерного комітету, то пропонуємо Вам наступні варіанти:

а) надиктувати секретарю тендерного комітету причини відмови та прослідкувати, щоб у протоколі засідання було все правильно відображено;

б) зробити доповідну записку як додаток до протоколу засідання.

Актуальне запитання! Чи потрібно підписувати протокол засідання тендерного комітету у разі відмови у прийнятті певного рішення? ТАК. Ви повинні підписати такий протокол, адже Ви брали участь у засіданні та були зазначені в присутніх. Але, якщо Ви відмовитеся від підписання самого протоколу, то члени тендерного комітету можуть зробити у такому документі відмітку про відмову від його підписання.

Які наслідки Вашого голосування «проти» чи утримання від голосування? У разі, якщо перевірка встановить незаконність прийняття рішення членами тендерного комітету та буде прийняте рішення про притягнення до відповідальності останніх, то Вас така відповідальність стосуватися не буде.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*