Норми споживання газу без лічильника для населення

Програма уряду України, яка спрямована на встановлення приладів обліку споживання послуг, не завжди дає такий результат, який був спочатку заявлений. Користувачі, яким було обіцяно безкоштовне встановлення індивідуальних приладів обліку газу, були поставлені перед фактом: або установка загальнобудинкового лічильника, або обсяг спожитого газу вважається за граничними показниками. Причому, граничні показники встановлюються такими, що навряд чи хтось в змозі навіть наблизитися до таких обсягів спожитого газу. А все це прямо відбивається на ціні послуг.

Читайте також: Встановлення загальнобудинкового лічильника обліку газу – порядок і наслідки

Постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг №2494 від 30.09.2015 року «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем» встановлено наступне: «Якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його установки за рахунок оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ цього Кодексу), фактичний обсяг спожитого (розподіленого / поставленого) природного газу по побутовому споживачеві у відповідному календарному місяці, визначається по граничним обсягам споживання природного газу населенням, визначених у додатку 10 до цього Кодексу ».

статья газ 1

Також, Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», а саме статтею 3, вказується, що фінансування робіт із забезпечення лічильниками газу населення може проводитися з гаманця газорозподільних компаній, самих мешканців будинку (квартири), міського бюджету та інших джерел фінансування, які заборонені законом. Для зменшення витрати газорозподільні компанії вирішили встановлювати лічильник на будинок і встановити солідарну систему оплати за газ з усіма мешканцями будинку. А такими нормативними актами така «примусова економія» узаконена.

Єдиним варіантом залишається оскаржити Постанову НКРЕКП як незаконну. Також варто звернути увагу на те, що в свої повноваження НКРЕКП вступила лише 16.07.2015. Але деякі законодавчі акти були ініційовані Національною комісією до отримання певного обсягу повноважень. Тобто, є незаконними. Це і може служити аргументом для визнання незаконним рішень НКРЕКП. Також, Постанова Кабінету Міністрів України №203 від 23.03.2016 року «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» передбачає абсолютно інші норми.

статья газ 2

Якщо ж до вас звернулися представники газорозподільних компаній для установки загальнобудинкового лічильника обліку спожитого газу, попросіть представників пред’явити наступні документи:

 

  1. проектну документацію;
  2. висновок експерта щодо проекту установки лічильника;
  3. паспорт лічильника;
  4. інформацію про перевірку лічильника і його сертифікації;
  5. дату і час установки лічильника.

Такі вимоги є законними. Крім того, що у Вас буде інформація про те, що лічильник в справному технічному стані, Ви отримаєте час для укладення колективного листа на адресу НКРЕКП, де будете акцентувати увагу на тому, що Ви не відмовляєтесь від установки лічильника, як передбачено Кодексом газорозподільних систем, а навпаки, виявляєте бажання на установку приладу обліку спожитого газу, але не загальнобудинкового, а індивідуального.

Читайте також: «За чий рахунок обслуговуються мережі газопостачання?»

Також, зверніть увагу на те, що відключити від послуг газопостачання за відмову від встановлення лічильника Вас можуть тільки з 01.01.2018 року, але не раніше. Ця норма передбачена ст. 5 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_6
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*