Нова відмітка в паспорті

Нещодавно стало відомо, що всі громадяни України мають право внести у свій паспорт реєстраційний номер облікової картки платника податків, або як ще його називають «ідентифікаційний код».
Згідно ст. 70.10. Податкового кодексу України, «Контролюючим органом за місцем проживання фізичної особи – платника податків на прохання такої особи в паспорт можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру».
Для цього, за власним бажанням, необхідно звернеться до податкової інспекції Міндоходов за місцем проживання з відповідним проханням. В результаті чого, поставлять відмітку на сьомий, восьмий або дев’ятій сторінці паспорта.
Дана відмітка в паспорті підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків, і при необхідності достатньо пред’явити лише паспорт без додаткових документів.
Форма даних про реєстраційний номер, яка вноситься до паспорта громадянина України, встановлена ​​в додатку 4 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Реєстраційний номер використовується органами державної влади та місцевого самоврядування, фінансовими установами, юридичними особами, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об’єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків.
Виходячи з постанови правління НБУ від 12.11.2003 року № 492, яким внесено відповідні зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, таке дія спрямована на покращення обслуговування платників податків, які вдаються до послуг банківських установ. Приміром, відкриття або закриття рахунків, оформлення кредиту, а також підтвердження фізичних осіб у Державному реєстрі. Відповідно, наявність такої відмітки в паспорті, дозволить банку ідентифікувати особу без документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі.
Як це все відбувається на практиці, поки відповісти складно, тому, залишається тільки спостерігати.

Tweet

2 Comments

  1. Здравствуйте, у меня такой вопрос. Я поменяла паспорт по исполнению 20 лет. Нужно ли в новый паспорт ставить отметку о наличии заграничного паспорта? Если да, то в какой отделении это можно сделать? по месту жительства, в любом, или же непосредственно где я получала заграничный паспорт?

    1. Здравствуйте! Спасибо, что обратились в нашу компанию.
      Такая отметка не является обязательной, поскольку Вы предъявляете загранпаспорт для выезда заграницу. Если Вы хотите восстановить отметку в паспорте гражданина Украины о наличии загранпаспорта, то Вы можете обратиться в ту территориальную единицу, где Вы зарегистрированы.

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*