Оформлення тендерної пропозиції: формальні помилки

«Правовий центр – Гарант» продовжує розглядати проблеми оформлення тендерних пропозиції та пропонує до Вашої уваги інформацію щодо формальних помилок, допущених у тендерних пропозиціях учасників тендерних закупівель.

Читайте статтю «Оформлення тендерних пропозицій: копії документів».

Учасники публічних закупівель добре знають, що підготовка тендерної пропозиції потребує значної уваги та часу. Але, звичайно, людський фактор присутній і у такій сфері як публічні закупівлі. Допускаючи незначну помилку у тендерній пропозиції, учасники  наражають свою участь  у тендері на програш.  Розуміючи те, що такі допущені помилки не змінюють зміст тендерної пропозиції та не суперечать їй учасники звертаються до Антимонопольного комітету України для оскарження рішень замовника тендеру. Не рідко такі спроби оскарження не увінчуються успіхом, зокрема з наступних причин.

Згідно ч. 3 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерна документація може (але не зобов’язана) містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме – технічні помилки та описки.

З огляду на вищезазначену норму Закону, можна зробити наступний висновок: якщо допущена Вами помилка наведена в описі та прикладі помилок, зазначених у тендерній документації, то таку помилку можна вважати формальною. Якщо ж ні – замовник має право відхилити таку тендерну пропозицію.

Хоча відхилення тендерної пропозицію через такі причини і є досить незрозумілим та, на перший погляд, безглуздим явищем, але таке відхилення тендерної пропозиції має обґрунтовані підстави. Виходячи з норми ст. 22 Закону, тендерна документація замовника, окрім зазначених у цій статті обов’язкових складових (наприклад,  інструкції з підготовки тендерних пропозицій, інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі тощо) може містити іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити. У цій статті зазначено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Невключення деяких видів помилок до формальних не можна вважати дискримінацією учасника. Таким чином, замовники не лише надається право самостійно визначати види помилок, які включаються до формальних, але і відхилити тендерну пропозицію учасника, яка містить таку помилку на підставі п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону (невідповідність умовам тендерної документації).

Підсумовуючи вищевикладене, «Правовий центр – Гарант» надає наступні поради. Учасникам, які готують тендерні пропозиції краще бути уважними під час оформлення документів, щоб не втратити шанс на отримання перемоги у тендері. Що стосується замовників тендеру, то краще детально зазначати види помилок та приклади у тендерній документації. Якщо ж замовник не бажає деталізувати перелік формальних помилок, то у тендерній документації можна використати більш загальне визначення формальних помилок (наприклад, зазначити, що формальними помилками вважаються ті, які не впливають на зміст тендерної пропозиції).

Хай Вам щастить у тендері!

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*