Хто керуватиме нашими будинками з 1 липня? ОСББ чи ні?

З 1 липня 2015 року набрав чинності закон “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”. Ідеєю цього Закону є передача функцій з експлуатації і управління багатоповерховими будинками об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У законі зазначено, що в одному багатоквартирному будинку може бути створене тільки одне об’єднання. Саме воно повинно здійснювати управління будинком, наймати підрядників, а також укладати договори з постачальниками комунальних послуг.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – є неприбутковим юридичною особою, що створюється власниками житлових і нежитлових приміщень для спільного розпорядження, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією.

Тобто для співвласників (власників квартир та нежитлових приміщень) тих будинків, в яких так і не будуть створені ОСББ до 1 липня 2016 р керуючу компанію призначить місцева влада, уповноважений представник якої і буде підписувати договір на управління будинком від імені його співвласників.

В такому випадку власники квартир не застраховані від завищених тарифів, розкрадання коштів. І договір, підписаний між уповноваженим представником і співвласниками, спочатку на один рік, може вважатися продовженим на черговий однорічний термін (якщо за один місяць до закінчення річного терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору).

Завдяки ОСББ:
– Співвласники мають право самостійно формувати свій бюджет, визначаючи внески на утримання будинку, штатний розклад, персональний склад правлення і співробітників. Також самостійно визначати підрядників (вивезення сміття, дезінсекція та ін.) І умови роботи з ними, маючи реальну можливість впливу на якість надаваних ними послуг, самостійно визначаючи черговість робіт по поточному ремонту будинку.
– Значно підвищується відповідальність і ефективність управління спільною власністю, поліпшується житлово-комунальне обслуговування.
– З’являється законний представник інтересів співвласників перед: органами влади; комунальними службами; і іншими юридичними особами.
– Можна гарантовано отримати прибудинкову територію у власність, або у користування.
– З’являється можливість забезпечити залучення додаткового доходу на утримання будинку з джерел, які раніше не використовувалися, або ж «працювали» на ЖЕК. До цих джерел відноситься оренда підвалів, в тому числі операторами телефонного, телевізійної та інтернет-зв’язку та ін.

Однією з найприємніших новинок закону, є простота передачі будинку від балансоутримувача до ОСББ. Якщо раніше оформлення переводу будинку від балансоутримувача до ОСББ могло відбуватися досить таки проблематично і довго, то зараз закон зобов’язує колишнього балансоутримувача протягом трьох місяців після реєстрації ОСББ передати йому всю документацію на будівлю: техпаспорт, план інженерних мереж тощо. Закон також зобов’язує балансоутримувача відновити такі документи протягом шести місяців, якщо вони втрачені. В цілому ж з моменту створення ОСББ будинок вважається перейшовшим в управління цієї організації.

Не можна мовчати і про таке нововведення, яке закріплює право власності на прибудинкову територію і ділянку землі, на якій стоїть будинок, за його мешканцями, тобто – власниками квартир. Тепер навіть якщо будинок буде зруйнований, його мешканці все одно залишаться власниками землі і, можливо, зможуть організуватися і побудувати новий.

Отже, підбиваючи підсумок вищевказанного, у всіх власників квартир і нежитлових приміщень є можливість забезпечити себе якісними, вчасними послугами та застрахувати від необґрунтованого завищення тарифів, створивши ОСББ до 1 липня 2016 р

Також існує можливість співвласникам, яких влаштовує якість обслуговування «сусіднього» ОСББ «приєднатися» до нього, тим самим створивши Асоціацію ОСББ.
Якщо Ви збираєтеся створити ОСББ і не знаєте з чого почати – наша компанія готова взяти вирішення цього питання на себе, тим самим позбавити Вас від паперової роботи і нескінченного ходіння по кабінетах. Всі консультації щодо ОСББ по телефону 0969968958.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*