Особи, які звільняються від обов’язкового страхування транспортних засобів

У даній статті мова йтиме саме про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності, яка захищає інтереси потерпілих осіб у ДТП на отримання страхового відшкодування.

Як зазначено у ст. 13  до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» –

Від обов’язкового страхування транспортних засобів звільняються:

  1. Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом;
  2. Інваліди І групи, які особисто керують транспортними засобами;
  3. Особи, що керують транспортним засобом, який належить інваліду І групи, але за умови його присутності.

МТСБУ є єдиним об’єднанням страховиків, які виконують страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів за шкоду,яка була заподіяна третім особам.

Під “транспортними засобами, які належать учасникам бойових дій” слід розуміти такі транспортні засоби,якими особи володіють на праві власності,або на іншій підставі . Такими підставами є : наявність реєстраційного документа на цей транспорт , або доручення.

Якщо власник автомобіля входить у вищезазначену категорію осіб, то страхувати автомобіль не потрібно. Достатньо, окрім обов’язкових документів (посвідчення, свідоцтво про реєстрацію) мати при собі посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни, інваліда І групи або його копію.

У випадку, якщо така особа вчинила ДТП, то відшкодування збитків здійснює Моторне (транспортне) страхове бюро України .

При цьому  МТСБУ здійснює страхове відшкодування:

  1. у разі завдання особі тілесних ушкоджень, а саме:

– витрати понесені на лікування;

– відшкодування тимчасової втрати працездатності;

– відшкодування стійкої втрати працездатності;

– моральна шкода;

  1. шкоду пов’язану із смертю потерпілого, а саме:

– відшкодування на утримання;

– відшкодування витрат понесених на поховання;

– моральна шкода.

Також, Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачено, що –

50 % вартості страхового полісу сплачують:

  1. Пенсіонери;
  2. Інваліди ІІ групи;
  3. Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до І або ІІ категорії;
  4. Учасники війни за умови особистого володіння і керування транспортними засобами, об’єм двигуна якого до 2500 сантиметрів кубічних включно.

Щоб довести факт, що Ви належите до вище переліченої категорії осіб, Вам треба пред’явити страхувальнику своє пенсійне посвідчення, довідку МСЕК чи інший документ, який підтверджує такий статус. У такому випадку Ви маєте повне право сплатити страховий поліс на 50% менше. Також транспортний засіб повинен відповідати умовам,а саме бути об`ємом до 2 500 сантиметрів кубічних включно.

Порядок отримання страхового відшкодування

Якщо Ви виявили бажання отримати відшкодування ,то вам слід звернутись до страхової компанії з заявою про виплату страхового відшкодування. Крім загального переліку документів, варто долучити копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорту) машини та посвідчення водія.

Після отримання письмового повідомлення про ДТП страховик зобов’язаний направити до місця ДТП свого аварійного комісара для визначення причин настання страхового випадку і розмірів збитку. Якщо страховик не направить свого представника протягом вказаного часу, то Ви маєте право викликати експерта самостійно. При цьому, вартість експертизи має бути відшкодована страховиком.

Максимальна сума, яку страхова компанія може відшкодувати становить 100 тисяч гривень. У разі, якщо страхова виплата не повністю покриває завдану шкоду, у потерпілого є можливість звернутись з позовом безпосередньо до особи, яка завдала шкоди у ДТП для стягнення невиплаченої різниці.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*