Звіт про укладений договір: практичні аспекти

У минулій статті «Звіт про укладений договір: що необхідно знати замовнику» ми розглядали вимоги та підстави оприлюднення на веб – портал Уповноваженого органу Звіту про укладений договір (далі – Звіт).

Зараз ми пропонуємо розглянути різні проблемні та неоднозначні ситуації щодо необхідності оприлюднення Звіту. Розглянемо такі ситуації:

  1. Замовник уклав договір на суму 55 тис. грн. та оприлюднив Звіт. Далі виникає необхідність на придбання іншого виду товару (послуги/роботи) * на суму 130 тис. грн., який входить до цього ж предмета закупівлі – викладаємо Звіт;
  2. Замовник уклав прямий договір на суму 5 тис. грн. (звичайно, не викладаючи Звіт). Через деякий час виникає необхідність в укладенні договору за таким же предметом закупівлі іншого за видом товару (послуги/роботи) на суму 60 тис. грн. Хоча і за першим договором, сума якого складала 5 тис. грн. Звіт не оприлюднювався, то укладаючи договір за таким же предметом закупівлі, але на суму, яка перевищує 50 тис. грн., необхідно оприлюднити Звіт на 60 тис. грн.
  3. Замовник уклав прямий договір на суму 5 тис. грн. (звичайно, не викладаючи Звіт). Через деякий час виникає необхідність в укладенні договору за таким же предметом закупівлі іншого виду товару (послуги/роботи) на суму 47 тис. грн. Виникає цікава ситуація: за двома договорами окремо сума не перевищує 50 тис. грн. Але, так як в Законі України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) міститься вимога оприлюднення Звіту за умови перевищення вартості саме предмета закупівлі, а не суми договору, то вважаємо, що необхідно оприлюднювати Звіт на суму 47 тис. грн.

*Звертаємо Вашу увагу на наступне. У цій статті ми зазначали інформацію щодо придбання різних видів товарів (послуг/робіт) за одним предметом закупівлі. Що це значить? Наведемо приклади:

1) за предметом закупівлі «Офісне устаткування та приладдя різне» (ДК 021:2015 30190000-7) замовник закуповує один вид товару – папір для друку. Замовник прорахував, що на один календарний рік потреба у закупівлі такого товару становить 100 тис. грн. Замовник на виконання вимог ст. 2 Закону оприлюднює Звіт. У жовтні місяці виникає необхідність у додатковій закупівлі паперу для друку (наприклад, підвищились ціни та замовнику не вистачило товару на рік) на суму 100 тис. грн. У такому разі така закупівлі буде додатковою у розумінні Закону, а тому, слід виходити з положень саме додаткової закупівлі.

Детальніше про додаткову закупівлю Ви зможете дізнатися у наших статтях «Додаткова закупівля: що робити?» та продовженні цієї статті.

2) за предметом закупівлі «Офісне устаткування та приладдя різне» (ДК 021:2015 30190000-7) замовник закуповує один вид товару – папір для друку. Потреба на рік становить 100 тис. грн. Замовник виклав Звіт. Через деякий час виникла необхідність у придбанні кулькових ручок на суму 5 тис. грн., які теж входять до цього ж предмету закупівлі. В такому разі, на нашу думку, така закупівля не буде додатковою, а самостійною. Адже, замовник буде закуповувати інший вид товару. В такому разі, так як предмет закупівлі перевищує 50 тис. грн. необхідно буде додатково оприлюднити Звіт і на кулькові ручки.

Ще однією проблемою замовника, є питання щодо необхідності оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору, звіту про виконання договору. Закон містить вимогу викладення таких документів лише щодо тих процедур закупівель, які зазначалися у ч. 1 ст. 12 Закону (відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі). Таку думку зазначило і Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб – порталі у рубриці «Публічні закупівлі» – «Консультації» (відповідь на запит № 447/2017). Таким чином, викладати повідомлення про внесення змін до договору та звіту про виконання договору не потрібно, якщо замовник оприлюднював Звіт.

Вам може бути цікава стаття «Корисні ресурси для тендерних закупівель».

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*