Що робити, якщо в опалювальний сезон вдома холодно?

З початком опалювального сезону ми, як споживачі, кожен раз чуємо від уповноважених осіб, що холоди прийшли несподівано. І кожен раз користувачі послуг стикаються з невиконанням умов договору про надання послуг централізованого опалення в частині невідповідності температури в квартирі санітарним нормам. Такі норми були встановлені постановою Кабінету міністрів України № 151 від 17.02.2010 року «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг централізованого опалення …».

Постанова Кабінету міністрів України затверджено вимоги щодо кількісних і якісних показників послуг та зменшення плати у слідстві їх відхилення від нормативних. Так, мінімальна температура в житлових приміщеннях в опалювальний сезон не повинна бути менше 18 градусів за Цельсієм (20 градусів – для кутових кімнат). З кожним зменшенням температури на 1 градус за Цельсієм вартість оплати такої послуги зменшується на 5%. У разі, якщо температура в житловому приміщенні нижче 12 градусів за Цельсієм (нижче 14 градусів – для кутових квартир) – вартість за надані послуги не стягується взагалі.

Що потрібно, щоб підтвердити факт неналежного виконання договірних зобов'язань з боку постачальника послуг?

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 року «Про затвердження Правил надання послуг централізованого опалення, надання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання надання послуг централізованого опалення, надання холодної та гарячої води і водовідведення», для підтвердження факту неналежного виконання услуслугі необхідно усно або письмово повідомити постачальника послуг про те, що надані послуги не відповідають кількісним і якісним показникам. Протягом терміну, передбаченого Договором про надання послуг централізованого опалення, представник постачальника послуг повинен перевірити якість послуг. Якщо в зазначений період часу представник не з’являться до заявника, споживач послуг в праві самостійно скласти акт-претензію у 2 примірниках про невідповідність послуг заявленим нормам. Такий акт необхідно скріпити підписами 2 сусідів. Претензія реєструється уповноваженими особами в журналі реєстрації актів-претензій.

Читайте також: Пільги у сплаті комунальних послуг учасникам ато

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_6
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*