Законодавством не передбачено безоплатне використання землі (за винятком пільг). Платою за землю є або земельний податок (якщо ви власник або постійних землекористувач), або орендна плата (якщо Ви орендар землі), розрахунок якої залежить від грошової оцінки землі. Люди, у яких в оренді є земельні ділянки, почали стикатися з тим, що орендна плата переглядається органами податкової інспекції.

Так хто ж є суб'єктом оподаткування?

Це стосується як орендарів земель сільськогосподарського призначення, так і орендарів чи власників нежитлових приміщень (наприклад, магазин на 1 поверсі багатоповерхового будинку).

При оплаті податку на землю у вас можуть виникнути такі питання:

  1. Сплачуєте Ви реальний податок за орендування землю?
  2. Чи знайома Вам процедура оформлення договору оренди земельної ділянки?
  3. Чи діє договір оренди на земельну ділянку на даний момент?
  4. Чи готові Ви оформляти договір оренди при продажу територіальною громадою?

Виходячи з вищевикладеного, фіскальна служба може неправильно вирахувати суму, яку необхідно заплатити суб’єкту оподаткування за земельну ділянку. Підстави можуть бути різні – від неправильно зазначеної площі землі (що несе за собою іншу вартість), до неправильної ставки податку (наприклад, розрахунок йде зі ставки Податкового кодексу, а не рішення міської ради).

Підводячи підсумок, суб’єкти оподаткування не можуть в повній мірі бути впевнені в тому, що розрахунок податку проведений правильно до того, як самостійно переконаються в вірності всіх зазначених даних, або довіряться фахівця, який за підсумком проведеного аналізу документації надасть шляхи вирішення спору, якщо факт порушення прав і законних інтересів платника податків матиме місце у відносинах з органами фіскальної служби. В такому випадку Ви забезпечите:

  1. Економію грошей;
  2. Економію свого цінного часу;
  3. уникне простою об’єкта як джерела майбутнього доходу;
  4. уникне надалі збільшення вартості переоформлення договорів і технічної документації.
Tweet