Перенесення газових колонок

Деякий час назад жителі Кривого Рогу, у яких в будинках встановлені газові прилади нагріву води, зіткнулися з проблемою. А саме з тим, що працівники ПАТ «Криворіжгаз» висувають господарям таких квартир вимоги перенести газові колонки. Переносити колонки необхідно на кухню, де є окремий канал вентиляції, якщо до цього вони були встановлені у ванній. При цьому, під загрозою штрафу або навіть відключення від газопостачання. Жителям рекомендували перенести водогрійний прилад за свої гроші. Їх потрібно заплатити «Криворіжгаз» за демонтаж і перенесення водогрійного приладу. У зв’язку з цим закрадаються сумніви в законності таких вимог.

Незважаючи на те, що нові будівельні норми У 2.5-20-2001 «Газопостачання» були введені ще в 2001 році, вимоги про перенесення газових колонок стали надходити господарям квартир нещодавно. Такі правила є обов’язковими для виконання, в тому числі і в розділі місця установки газової колонки. З одним застереженням: «Вимоги ДБН (державно-будівельної норми) В 2.5-20-2001 поширюються на обладнання, що встановлювалося, або змінювалося після 1 серпня 2001 року…».

Тобто, мешканці, які не змінювали газове обладнання після 01.08.2001 року, не зобов’язані проводити демонтаж і наступне встановлення газового нагрівача води на кухні. Про це прямо говорять державно-будівельні норми. Також це зазначено в листі заступника головного інженера ПАТ «Криворіжгаз».
У той же час, уповноважена особа додатково повідомляє про те, що відповідно до «Правил надання населенню послуг газопостачання», споживачі самостійно оплачують послуги монтажу, технічного обслуговування, заміни та ремонту газових приладів за заявами користувачів.

З текстом відповіді ПАТ «Криворіжгаз» Ви можете ознайомитися нижче.

viber image

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_6
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*