Готуємося до перевірки державних закупівель: продовження

У минулій статті «Правовий центр – Гарант» ознайомлював з темою «Готуємося до перевірки державних закупівель». Ми розглянули чотири поради. Пропонуємо Вам до кінця ознайомитися з практичними порадами для підготовки до перевірки.

5. Заздалегідь перегляньте річний план закупівель та додаток до нього. Чи існує невідповідність між інформацією, зазначеною в річному плані та додатку і процедурою закупівлі (наприклад, чи різниться очікувана вартість закупівлі, орієнтований початок проведення процедури закупівлі)? Якщо так та змінити вже нічого не можливо, то слід обміркувати подальше обґрунтування причин такої невідповідності для перевіряючого.

6. Готуйтесь працювати з веб – порталом Уповноваженого органу! Це як і https://tender.me.gov.ua/ та і https://prozorro.gov.ua/. Перевіряючий може запитати інформацію щодо номерів оголошень та дати їх оприлюднення.

7. Щодо переговорної процедури закупівлі, то необхідна наявність запрошень на переговори (лист з вихідним номером, датою), підписаних протоколів переговорів та оригіналів документів, які вимагалися від учасника закупівлі.

8. Дуже цікавою для перевіряючого є інформація про стан виконання договору:

  • Яку кількість товару було придбано?
  • Чи не було переліміту такого товару?
  • На яку суму товар/послуги/роботи було придбано?
  • Чи не було переліміту суми договору?
  • Чи не змінювалася ціна за одиницю товару (роботи)?
  • Якщо змінювалася ціна за одиницю товару, то на якій підставі (норма закону про зміну істотних умов закупівлі + наявність відповідних додаткових угод).

9. Зверніть увагу на те, чи дотримані вимоги відповідних «закупівельних» законів щодо внесення змін до договору. Наприклад, чи вчасно оприлюднене повідомлення про внесення змін до договору та укладено додаткову угоду?

10. Будьте спокійними та впевненими! Пам’ятайте, перевіряючи теж люди! Як правило, перевіряючи є професійні бухгалтери, економісти тощо, але не фахівці у сфері державних закупівель. Тому, деякі моменти процедури закупівлі перевіряючий може просто не помітити! Також, пам’ятайте про специфіку Вашої установи. Перевіряючий не завжди зможе зрозуміти чому проводилася та чи інша закупівля та які вимоги та чому встановлювалися до предмета закупівлі. Адже сфер закупівлі є досить багато, починаючи з медичної і закінчуючи оборонною.

Що стосується перевірки публічних закупівель, то необхідно врахувати всі попередні поради з певними уточненнями:

  1. Перевіряючий не має права вимагати «паперові» документи, окрім протоколів засідань тендерного комітету, протоколів переговорів з учасником переговорної та документів, які вимагалися від учасника переговорної процедури закупівлі. Всі інші документи містяться в Прозорро.
  2. Зверніть увагу! Так як документи, які оприлюднювалися в Прозорро доступні до перегляду необмеженому колу осіб. Тому, слід перевірити дати оприлюднення та наявність інформації в цілому на Прозорро.Бажаємо Вам успішного проходження перевірок!
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*