Готуємося до перевірки державних закупівель

Страшним сном тендерного комітету є очікування перевірки чи то вищестоящим органом, чи іншим уповноваженим на перевірку органом. Звичайно, ідеального порядку у тендерах будь – якого замовника не буває. Але не варто хвилюватися! Ми допоможемо Вам підготуватися до такої перевірки, надавши деякі практичні поради.

Читайте статтю «Незгода члена тендерного комітету з рішеннями комітету: як оформити?».

Досить часто, перевіряючі вимагають від тендерного комітету надання розширеної довідки про результати роботи такого комітету за певний період. Так як «нові» тендерні закупівлі за Законом України «Про публічні закупівлі» почали діяти лише з минулого року, то «старі» конкурсні торги часто включаються до періоду перевірки. З огляду на це, «Правовий центр – Гарант» надасть поради щодо того як «пережити» перевірку щодо двох видів закупівель («старі» за Законом України «Про здійснення державних закупівель» та «нові» за законом «Про публічні закупівлі»).

Перевірка конкурсних торгів:

Так як такі закупівлі були досить «паперовими», то перевірка буде проходити з використанням паперових матеріалів закупівель. Звідси, необхідно знайти всі ці матеріали. Якщо перевіряючий ще не прибув, а лише планується його візити, то радимо розкласти матеріали держаних закупівель за хронологією. Під кожен етап процедури закупівлі слід підкласти копію протоколу засідання комітету з конкурсних торгів, який містить відповідне рішення. Адже, саме у цьому документі зазначені причини, обґрунтування прийнятих комітетом рішень. Така дія буде дуже зручною ще й тому, що дасть змогу згадати окремі моменти закупівлі. Наприклад, чому конкурсна пропозиція певного учасника була відхилена, чи чому вносили зміни до договору про закупівлю.

  1. Слід заздалегідь навести лад у протоколах засідань конкурсних торгів, а саме відшукати їх та розкласти у зручному порядку (наприклад, за хронологією). Також, перевірте наявність підписів всіх членів комітету з конкурсних торгів.
  2. Відшукайте документи, які свідчать про зміну складу комітету з конкурсних торгів (накази тощо). Навіщо це потрібно? Перевіряючі, як правило вимагають зазначення у своїх довідках таких змін. Адже, при встановленні будь – яких порушень порядків проведення державних закупівель, необхідно буде встановити винних осіб. Якщо, наприклад, встановлені перевіряючим правопорушення були вчинені під час Вашої відпустки, то в Ваших же інтересах знайти собі таке законне виправдовування.
  3. Часто перевіряючи вимагають інформацію про пройдене навчання (підвищення кваліфікації) членами комітету з конкурсних торгів. Якщо будь – хто з членів комітету проходив таке навчання, то слід перевірити в якому році це відбувалося.

Читайте продовження в наступній статті.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*