Корисні ресурси для тендерних закупівель

Досить часто під час проведення тендерних закупівель у замовника виникає величезна кількість запитань стосовно правильності здійснення тих чи інших дій (як скласти протокол засідання тендерного комітету?, як правильно визначити технічні вимоги до предмета закупівлі? тощо). Отримати консультації з таких питань не завжди можливо.
Вас може зацікавити стаття «РЕГУЛЬОВАНІ ТАРИФИ ТА ТЕНДЕРНИЙ ДОГОВІР: ВНОСИМО ЗМІНИ» та стаття «РЕГУЛЬОВАНІ ТАРИФИ ТА ТЕНДЕРНИЙ ДОГОВІР: ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО ВНЕСЕННЯ ЗМІН».
З огляду на вищевикладене, «Правовий центр – Гарант» пропонує Вам розглянути корисні ресурси для здійснення тендерних закупівель.

  1. Веб – портал ProZorro. Звичайно, такий ресурс замовники та учасники використовують найчастіше. У зв’язку з тим, що в системі ProZorro відображаються, також, запитання учасників, відповіді на запитання, скарги та рішення за скаргами, то замовник, здійснивши моніторинг інших тендерів, може зробити висновок, щодо правильності оформлення оголошення про закупівлю, підготовки тендерної документації тощо.

Що цікавого? На веб – порталі ProZorro можна «підглянути» те, як саме проводять тендерні закупівлі інші замовники. Зокрема, можна скористатися положеннями інших тендерних документацій. Корисним є те, що можна знайти тендерну документацію та оголошення саме за тим предметом закупівлі, яким Ви цікавитесь.

2. Ресурс infobox.prozorro.org. Такий ресурс створений спеціально для допомоги замовникам та учасникам тендерів.

Що цікавого? У рубриці «Бібліотека примірних специфікацій» замовник може знайти примірну специфікацію предмета закупівлі.

Також, замовнику надається можливість завдяки «конструктору» скласти власну специфікацію до предмета закупівлі;

в зазначених примірних специфікаціях наведені діючі ДСТУ, ТУ та інші державні стандарти, які необхідні для встановлення вимог тендерної документації чи інших документів;

  • у рубриці «Новини» можна ознайомитися зі змінами та оголошеннями, які стосуються тендерних закупівель;
  • у рубриці «Доступно про публічні закупівлі» можна знайти теоретичний та практичний матеріал щодо порядку проведення різних видів тендерних процедур, порядку визначення предмета закупівлі, порядку оскарження тендерів та багато іншого. Цікаво, що така рубрика корисна як для замовників, так і учасників тендерів.
  • у рубриці «Доступно про публічні закупівлі» можна використовувати офіційний текст Єдиного закупівельного словника (ДК 021:2015);
  • у рубриці «Каталог курсів» можна безкоштовно пройти курс навчання тендерних закупівлям.

3. Веб – сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі – МЕРТ). МЕРТ є Уповноваженим органом у сфері публічних закупівель. Корисною для тендерів є рубрика «Публічні закупівлі», а саме – Інформаційний ресурс Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель.

Що цікавого?

у рубриці «Консультації з питань закупівель» можна знайти листи – роз’яснення МЕРТ, а також запитання та відповіді осіб, які зверталися до МЕРТ за роз’ясненнями;

також, в цій же рубриці можна задати запитання до МЕРТ щодо публічних закупівель (рубрика «Консультації з питань закупівель» → «Задати запитання»);

у рубриці «Нормативна база» містяться нормативно – правові акти у сфері публічних закупівель (накази МЕРТ, постанови Кабінету Міністрів України тощо).

Ми зазначили лише найосновніші ресурси, тому, не слід обмежуватися лише ними. Сподіваємось, що така інформація стане Вам у пригоді!

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*