Помилка в ціновій пропозиції учасника: що робити?

Беручи участь в тендерних закупівлях, на виконання вимог ч. 1 ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) учасник через електронний майданчик шляхом заповнення електронної форми з окремими полями зазначає ціну пропозиції. Що робити учаснику та замовнику, якщо допущена помилка при зазначенні ціни пропозиції в цій електронній формі?

Вас може зацікавити стаття «Довідка з податкової про відсутність заборгованості: новий порядок отримання»

Уявімо собі, що учасник при зазначенні ціни пропозиції, наприклад, не дописав цифру («нуль»). Що робити учаснику?

Якщо учасник виявив розбіжність в ціні до закінчення строку прийняття тендерних пропозицій, то слід просто редагувати свою цінову пропозицію (ч. 5 ст. 25 Закону).

Якщо учасник виявив помилку після закінчення строку прийняття тендерних пропозицій, то тут все значно складніше. Причому в такій ситуації проблема виникає не тільки в учасника (замала ціна пропозиції є по суті демпінговою; інші учасники просто не зможуть конкурувати з ним в аукціоні), але і в замовника (що робити з учасником, який перемагає з демпінговою ціною?). Так як в учасника відсутня технічна можливість редагувати цінову пропозицію, то яку ціну учасник зазначив, така ціна і переходить до аукціону. Найчастіше в такій ситуації учасники починають листами повідомляти замовника про те, що така ціна є помилковою.

Але як бути замовнику?

Розглянемо наступні варіанти, які на нашу думку, можуть допомогти в такій ситуації:

Якщо за результатами аукціону перемагає цей самий учасник з помилковою ціною та замовником у тендерній документації було встановлено вимогу надання у складі тендерної пропозиції саму форму цінової пропозиції, то замовник може відхилити такого учасника на підставі п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону (невідповідність тендерної пропозиції вимогам тендерної документації). Тобто, у складі тендерної пропозиції учасника наявна заповнена (паперова) форма цінової пропозиції із зазначенням правильної ціни, а в електронній формі пропозиції зазначена зовсім інша, помилкова ціна. Таким чином, виходить, що початкова ціна пропозиції не відповідає ціні, зазначеній  у ціновій формі учасника.

Формальною таку помилку назвати не можна, адже згідно ч. 3 ст. 22 Закону, формальним вважаються ті помилки, що не впливають на зміст пропозиції, що не можна сказати про вищезгадану нами помилку.

Якщо за результатами аукціону перемагає цей самий учасник з помилковою ціною та замовником у тендерній документації НЕ було встановлено вимогу надання у складі тендерної пропозиції саму форму цінової пропозиції, то тут все значно складніше. Виникає ситуація, коли в замовника фактично відсутні підстави для відхилення тендерної пропозиції. Для учасника та замовника буде добре, якщо при подальшому розгляді такої тендерної пропозиції будуть виявлені інші помилки, які потягнуть за собою відхилення тендерної пропозиції. А якщо ні?  Якщо замовник визнає переможцем саме такого учасника? Тут радимо звертатися до суду задля скасування такого рішення замовника.

Рекомендуємо Вам ознайомитися з судовим рішенням нижче.

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*