Порядок внесення змін до договору про тендерну закупівлю: коливання ціни на 10 %

У зв’язку з постійним коливанням цін на ринку товарів, між замовником та учасником закупівлі часто виникає необхідність у внесенні змін до договору про закупівлю.

Вам може бути цікава стаття «Додаткова закупівля: що робити?» та продовження цієї статті.

Однією з передумов зміни істотних умов договору є підвищення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 %. Слід зазначити, що таке підвищення може здійснюватися незалежно від того, чи було внесено таке застереження до договору про закупівлю чи ні. Адже, закон має вищу юридичну силу.

Згідно роз’яснення Мінекономрозвитку від 07.04.2015 № 3302-05/11398-07 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю» у залежності від коливання ціни товару на ринку, сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька разів в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків кожного разу з урахуванням попередніх змін, внесених до нього, сукупність яких може перевищувати 10 відсотків від ціни за одиницю товару, визначеної сторонами на момент укладання договору про закупівлю та за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі, і виконати свої зобов’язання відповідно до такого договору з урахуванням зазначених змін.

Яка загальна процедура внесення змін до договору?
  1. У вищезгаданому роз’ясненні зазначено, що таке внесення змін повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим. Тому, радимо замовникам вимагати від учасника надання документу, який би обґрунтував причину підвищення ціни (наприклад листа, адресованого Замовнику з пропозицією внести зміни до договору чи довідки компетентного органу щодо обґрунтованості підвищення ціни).
  2. Тендерний комітет/уповноважена особа замовника приймає рішення щодо збільшення ціни за одиницю товару, яке оформлюється відповідним протоколом.
  3. Після цього між сторонами договору про закупівлю укладається додаткова угода про внесення змін до істотних умов договору, а саме – зміна ціни за одиницю товару в межах 10 %.
  4. Зверніть увагу, що Закон України «Про публічні закупівлі» містить вимогу про оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору протягом трьох календарних днів з дня внесення змін до такого договору.
  5. Таким чином, при кожній зміні ціни, тендерний комітет/уповноважена особа замовника повинен оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору. Що стосується договорів, які укладалися без застосування тендерної процедури (допорогові закупівлі), то такі правила до них не застосовуються.

Читайте наші статті у Новинах.

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

4 Comments

    1. Процедура внесения изменений в существенные условия договора, который заключался по результатам тендерной процедуры закупки на основании колебания цены на единицу товара в пределах 10 % указана в статье 36 Закона Украины «О публичных закупках». Процедура осуществлении допороговой закупки не регламентируется вышеуказанным законом. Следовательно, при заключении, внесении изменений и исполнении договора, который заключался по результатам допороговой закупки нужно руководствоваться Гражданским и Хозяйственным кодексами Украины (т.е. стороны вправе менять существенные условия договора на свое усмотрение).

  1. “при условии, что указанное изменение не приведет к увеличению суммы, определенной в договоре” – о какой сумме идет речь, ведь цена в договоре фиксированная и прибавка 10% в любом случае ведет к увеличению суммы, определенной в договоре? или тут имеется в виду изначальный бюджет закупки?Спасибо.

    1. Это означает, что если цена на единицу товара повысилась, то фактически, заказчик может взять меньшую часть товара, так как цена договора не может повышаться.
      Например, цена договора составляет 300 000,00 грн. Цена единицы товара – 1 000 грн. за 1 единицу. Количество единиц товара – 300 шт. После увеличения цены на единицу товара в пределах 10 %, стоимость единицы составляет – 1 100 грн. То есть, по новой цене за единицу товара (1 100,00 грн.) заказчик может закупить не 1 000 шт., а 272 единицы (300 000,00 грн./1 100 шт. = 272,72 ед.).

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*