Процедура «Альтернативної» або «Експрес» ліквідації

Протягом останніх років в Україні постійно зростає кількість компаній, які у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем, заборгованістю перед кредиторами, бюджетом та найманими працівниками припиняють свою діяльність. Однак не є таємницею той факт, що процедура ліквідації будь – якого підприємства досить складна та затратна, що зумовлює необхідність проведення так званої «альтернативної» або «експрес ліквідації» юридичної особи, яка надає можливість позбутися компанії, яка фактично не працює лише за одну добу.

Суть такої ліквідації підприємства зводиться до того, що компанія «Де-юре» продовжує своє існування, відомості про компанію містяться в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, однак власником компанії та її посадовими особами є зовсім інші люди.

Так, приводячи приклад альтернативної ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю (Далі – ТОВ) можна визначити її алгоритм.

Першим кроком альтернативної ліквідації ТОВ є скликання загальних зборів учасників Товариства, на яких має бути вирішено питання про продаж корпоративних прав третім особам. Таке рішення має бути оформлено протоколом загальних зборів, який підписується учасниками Товариства.

Другим кроком альтернативної ліквідації ТОВ є укладання договору купівлі – продажу корпоративних прав, який має бути посвідчений нотаріусом. За цим договором попередній власник (продавець) передає новому власнику (покупцеві) право володіти, користуватися та розпоряджатися підприємством відповідно до умов статуту та чинного законодавства.

Третім кроком альтернативної ліквідації є передання за актом приймання – передачі печатки, установчих документів, документів фінансової та податкової звітності, договорів, тощо.

Четвертим кроком альтернативної ліквідації є внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань шляхом викладення статуту підприємства в новій редакції та реєстрації цього статуту.

Позитивний момент такої ліквідації полягає у тому, що її вартість є значно нижчою порівняльно зі «звичайною» ліквідацією, а час, протягом якого можливо провести таку процедуру зводиться до однієї доби.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*