Як захиститися від недобросовісного контрагента при укладенні договору за результатами тендеру в prozorro?

Продовжуючи тему тендерних закупівель за новим Законом України «Про публічні закупівлі» (раніше ми публікували статті «Чого чекати від Закону «Про публічні закупівлі»?», «Річний план закупівель та додаток до нього по системі Prozorro», «Уповноважена особа замовника за Законом України «Про публічні закупівлі»), пропонуємо зупинитися на такому важливому питанні, як захист від недобросовісного контрагента при укладенні договору за результатами проведення тендерних закупівель через систему PROZORRO.

Після спрощення процедури участі учасників у тендерних закупівлях виникла така проблема, як участь недобросовісних учасників закупівель. Хто такі недобросовісні учасники? Насамперед, це ті суб’єкти підприємницької діяльності, у яких документи, надані у складі пропозиції конкурсних торгів, на перший погляд знаходяться у повному порядку, але надалі виявляється, що такі особи не можуть належним чином поставляти товари, надавати послуги чи виконувати роботи. Така завуальована добросовісність «прикривається» належними за змістом і формами довідками, наданими учасниками для участі у закупівлі (в тому числі на підтвердження кваліфікаційних критеріїв) і на перший погляд без детального аналізу не може бути виявлена. Для перевірки і пересвідчення в добросовісності контрагента статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачена необхідність надання учасником – переможцем закупівлі – деяких документів, а саме таких, які підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 та 8 частини першої статті 17 зазначеного Закону.

Радимо серйозно поставитися до норми цієї статті, адже перевірка таких відомостей у відкритих державних реєстрах є запорукою подальшої безпечної та плідної співпраці з контрагентом.

Нагадуємо, що відповідно до листа Мінекономрозвитку від 15.01.2016 № 3302-06/906-06 «Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним» відкритими реєстрами є наступні:

— Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

— Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

— Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Корисною буде інформація, розміщена на веб – порталі Державної фіскальної служби — електронний податковий сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес партнера», де ви можете знайти інформацію про перебування на обліку в органах державної фіскальної служби та наявність/відсутність заборгованості перед бюджетом учасника тендеру.

При перевірці інформації про учасників у відкритих державних реєстрах можна робити скріншоти, які можуть засвідчувати зміст інформації за станом на певну дату.

Наприкінці слід зазначити, що витрачений час на перевірку інформації щодо учасника/переможця тендеру зменшує ризики виникнення проблем при реалізації договірних відносин.

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*