«Регрес» за професійним захворюванням (частина 1)

Кривий Ріг є одним з найбільших промислових міст нашої країни. Жителям нашого міста, особливо працівникам наших промислових підприємств, знайома така тема як отримання  «регресу» у разі втрати професійної працездатності, а точніше – отримання страхових виплат у разі втрати професійної працездатності на підставі висновку МСЕК (медико – соціальна експертна комісія).

Читайте статтю «Скарги на медичних працівників».

Одразу зазначимо, що в подальшому під Потерпілим ми будемо розуміти робітника, який працює за трудовим договором на підприємстві, та який отримав професійне захворювання на такому підприємстві, включаючи тих робітників, які встановлюють наявність такого захворювання.

Що таке «регрес» у розумінні професійного захворювання? Це страхові виплати, які здійснює Фонд соціального страхування Потерпілому на підставі встановлення ступеня втрати працездатності Потерпілого, у зв’язку з отриманням ним професійного захворювання.

У зв’язку з необізнаністю Потерпілих у процедурі отримання «регресу», «Правовий центр – Гарант» вирішив розпочати розгляд такої значної та важливої теми для нашого міста. У сьогоднішній статті ми розглянемо загальні положення цієї теми.

Які етапи отримання «регресу»?

Потерпілий повинен отримати висновок спеціалізованого медичного закладу (науково-дослідного інституту профпатології чи його відділення) про професійний характер захворювання;

  1. Надалі, Роботодавцем Потерпілого складається акт розслідування професійного захворювання;
  2. Після цього, лікувально – профілактичний заклад, роботодавець, профспілковий орган роботодавця, робочий орган виконавчої дирекції Фонду, суд чи прокуратура надає направлення до органу МСЕК для подальшого встановлення ступеня втрати працездатності через наявність професійного захворювання.
  3. МСЕК разом із Фондом надає висновок щодо встановлення ступеня втрати такої працездатності. Слід зазначити, що ступінь втрати професійної працездатності встановлюється в межах від 5 до 100 відсотків.
  4. Враховуючи вищезгадані документи, Фонд встановлює страхові виплати.

Звичайно, сума таких щомісячних виплат залежить від встановленого ступеня втрати професійної працездатності, зазначеної у пункті 4 цієї статті.

Продовження читайте у наступній статті, в якій ми детально розглянемо вищевказані етапи.

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*