Регульовані тарифи та тендерний договір: інструкція щодо внесення змін

У минулій статті «Регульовані тарифи та тендерний договір: вносимо зміни» ми почали розглядати питання можливості внесенні змін до істотних умов тендерного договору (далі – Договір) на підставі п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Така норма передбачала, що передумовою зміни істотних умов договору є, зокрема, зміна регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю.
Вам можуть бути цікаві наші статті

«Порядок внесення змін до договору про тендерну закупівлю: зміна курсу долара»

«Порядок внесення змін до договору про тендерну закупівлю: коливання ціни на 10 %».
Отже, що необхідно пам’ятати замовнику під час збільшення/зменшення суми договору, використовуючи п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону:

  • перевірте, чи є ціна/тариф регульованим. Як правило, такі тарифи та ціни встановлені спеціальними компетентними органами, наприклад: Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (тарифи на газопостачання, водопостачання…), профільним міністерством тощо.
  • збільшити/зменшити ціну договору також можна у разі, якщо Ваш контрагент є монополістом та самостійно встановлює тарифи та ціни. Перевірити те, чи є контрагент монополістом можна на офіційному веб – порталі Антимонопольного комітету України.
  • у Договорі обов’язково повинен бути зазначений порядок зміни суми договору залежно від зміни регульованої ціни/тарифу;
  • зміна суми Договору не тягне за собою збільшення обсягів закупівлі! (дивись роз’яснення Мінекономрозвитку нижче).

Замовник під час виникнення необхідності внесення зазначених змін до Договору може зіштовхнутися з такою проблемою, як типова форма договору на закупівлю товарів, послуг чи робіт, яка встановлюється контрагентом чи на законодавчому рівні. Адже така форма договору (особливо на постачання послуг газопостачання, електропостачання, теплопостачання тощо) не містить в собі порядок зміни суми договору залежно від зміни регульованої ціни/тарифу в розумінні Закону.

Слід одразу зазначити таку юридичну деталь: типова форма договору відрізняється від примірної тим, що примірна форма не є обов’язковою, а має рекомендаційний характер та може змінюватися сторонами договору. Так як найчастіше така підстава внесення змін до договору виникає саме за тим договором, укладенню якому передувала переговорна процедура закупівлі, то замовникам під час проведення попередніх переговорів з учасником переговорної процедури закупівлі слід обговорити можливість зазначення у Договорі порядку зміни суми договору залежно від зміни регульованої ціни/тарифу.

Внесення змін до Договору  оформлюється відповідною додатковою угодою.

Нагадуємо, що на виконання вимог ст. 10 Закону замовнику необхідно оприлюднити в Prozorro  повідомлення про внесення змін до договору (протягом трьох календарних днів з дня внесення змін).

Підсумовуючи вищевикладене зазначимо, що у разі виникнення ситуації, коли не вистачає суми договору та наявності підстав для застосування п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону, можна не здійснювати додаткову закупівлю, а просто укласти додаткову угоду про збільшення/зменшення суми договору і не створювати додатковий клопіт як для контрагента, так і для себе.

Page1
Page2
Page3
Page4
Page5
Page6
Page7
Page8
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*