Регульовані тарифи та тендерний договір: вносимо зміни

За Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передумовою зміни істотних умов договору є, зокрема, зміна регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю.
Вам можуть бути цікаві наші статті

«Порядок внесення змін до договору про тендерну закупівлю: зміна курсу долара»

 «Порядок внесення змін до договору про тендерну закупівлю: коливання ціни на 10 %» .
Досить часто таку цікаву підставу зміну ціни договору замовники не помічають та не застосовують до тендерного договору (далі – Договір). А даремно! Для того, щоб засвідчити Вас у корисності такої можливості зміни договору пропонуємо розібратися у зазначеній нормі п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону.

На веб – порталі Мінекономрозвитку у рубриці «Консультації з питань закупівель» розміщена відповідь зазначеного органу на питання замовника, зокрема наступного характеру: «…основні засади цінової політики і відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення регулює Закон України “Про ціни і ціноутворення”.  Умови запровадження державних регульованих цін визначені статтею 12 Закону України “Про ціни і ціноутворення”…».

Таким чином, для визначення і застосування поняття регульовані ціни та тарифи слід користуватися Законом України “Про ціни і ціноутворення”.

Отже, що таке регульовані ціни (тарифи)? Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення» державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.

Такі ціни та тарифи встановлюються визначеними законодавством компетентними органами. До визначенні регульованих цін та тарифів можна віднести наступне:

  • тарифи на електроенергію;
  • тарифи на теплопостачання:
  • тарифи на водопостачання;
  • тарифи на газопостачання:
  • тарифи на перевезення залізничним транспортом і т.д.

За логічним висновком ч. 1 ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення», тарифи та ціни суб’єктів, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку є також регульованими.

Таким чином, якщо замовником укладено договір на закупівлю товару, постачання послуг чи виконання робіт, на які існують встановлені уповноваженими компетентними органами тарифи (ціни), а також, якщо продавець, постачальник чи виконавець за договором є монополістом, то у Вас є правова можливість змінити суму договору як в бік зменшення, так і збільшення!

Читайте продовження у наступній статті.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*