(Українська) Скільки коштує розмитнення авто за новим законом. Калькулятор

Извините, этот техт доступен только в Украинский. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Після вступу в силу законів про «евробляхах» ажіотаж навколо цієї теми не вщухає. Був розроблений калькулятор, який підрахує, скільки податків треба заплатити за розмитнення імпортного авто.

25 листопада 2018 року набули чинності два закони, які легалізують завезені з порушенням митного і податкового законодавства авто з Єврономер.

З цього дня кожен власник машини з європейської реєстрацією може розмитнити транспортний засіб за новим законом. Якщо він встигне легалізувати машину протягом пільгових 90 днів, то отримає 50% знижки на акциз.

Скільки і яких податків повинен заплатити автовласник в залежності від віку транспортного засобу, його вартості та обсягу двигуна?

Вартість розмитнення автомобіля

При ввезенні автомобілів в Україну або легалізації незаконно ввезених авто з 24 листопада 2018 року

Інформація про транспортний засіб:

Вартість автомобіля за кордоном: 5000 євро

Вік автомобіля: 10 років

Об’єм двигуна 2000 см3

Тип двигуна: бензиновий, дизельний

Звідки ввозиться авто: країни ЕС, інші країни

Податки і збори: Ввізне мито: 365 євро, Акцизний податок: 1000 євро, ПДВ: 1273 євро, Збір до Пенсійного фонду: 150 євро

Разом: 2788 євро

Акцизний податок з коефіцієнтом 0,5 *: 500 євро

Всі податки і збори з пільговим акцизом *: 2288 євро

* Ставки акцизного податку розраховуються із застосуванням коефіцієнта 0,5 в перші 90 днів з моменту вступу закону в силу.

** для визначення групи автомобілів за критерієм вартості для обчислення ставки збору до Пенсійного фонду використовується курс гривні до євро 31,62.

Розмитнення авто. Які податки необхідно сплатити?

Щоб завезти іномарку в Україні, потрібно сплатити акциз, який розраховується за новими правилами, ПДВ (20% від вартості авто), ввізне мито (5-10% від вартості) та збір до Пенсійного фонду (3-5%).

Все, крім акцизу, розраховується від вартості авто, яка повинна бути вказана в договорі купівлі-продажу (так звана купча). Якщо митник вирішить, що вартість занижена, він має право перевірити це в спеціальних базах. При цьому будуть враховуватися вік авто, його стан і комплектація.

Що потрібно зробити перед розмитненням

Перш за все — навести порядок з документами. Для цього потрібно знайти реального власника або представника фірми, на яку оформляється авто.

Машину треба зняти з реєстрації і оформити договір купівлі-продажу. У договорі має бути вказана вартість, з якої будуть розраховуватися податки. З цими документами слід в’їхати в Україну в режимі імпорту.

Коли «власників» авто з Єврономер будуть штрафувати

Адаптаційний період, протягом якого українці зможуть зареєструвати транспортні засоби за українським законодавством, становить 180 днів. Якщо хтось не встигне, він буде оштрафований за порушення митних правил.

Чи треба вивозити «евробляху» за кордон

Якщо є всі документи, то процедури можна пройти і в Україні. Постачальник авто може змінити будь-який режим на режим імпорту і розмитнити авто на будь-який з 27 внутрішніх митниць. Однак це може зробити тільки той, хто ввозив машину.

Чи Скасована екологічна норма «Євро 5»

Так. Українці можуть ввезти транспортний засіб будь-якого віку, але акцизний податок на старі авто буде вище через віковий коефіцієнта.

Реєструвати "евробляхі" будуть цілодобово

У МВС запевняють, що його сервісні центри готові реєструвати розмитнені авто з європейської реєстрацією в цілодобовому режимі.

Твит

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*