Список причин, за якими патрульний може зупинити транспортний засіб

У минулому 2015 році наша держава реформувала правоохоронний орган під назвою Міліція в інший – Національна Поліція. Відмінності в адміністративній складовій і підпорядкуванні всередині правоохоронної структури ми розбирати не будемо, а зупинимося на спілкуванні водіїв з представниками Національної поліції на дорозі. Почнемо з того, коли патрульний може зупинити транспортний засіб.

Список причин для зупинки вичерпний – таких пунктів всього 10:

1. Присутній очевидна технічна несправність транспортного засобу

2. Відсутність номерного знака, його неправильне розміщення, закриття сторонніми предметами, або його неможливо прочитати з відстані 20 метрів.

3. Водієм порушені Правила дорожнього руху.

4. Є інформація про те, що водій або пасажир причетний до створення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, або якщо є інформація про те, що ТЗ або вантаж можуть бути об’єктом або засобом створення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення.

5. Транспортний засіб знаходиться в розшуку.

6. Водій або пасажири були свідками ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення.

7. Якщо необхідно залучити водія ТС для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або як свідка під час оформлення протоколів про адмінпорушення або матеріалів, що стосуються ДТП.

  1. 8. Уповноваженим органом влади прийнято рішення про заборону або обмеження руху.

9. Спосіб кріплення вантажу на ТЗ створює небезпеку іншим учасникам дорожнього руху.

  1. 10. Порядок використання спеціальних світлових або звукових сигналів на ТЗ порушений.

Виходити відразу ж після зупинки не потрібно – досить опустити скло для нормального спілкування з представником Закону. Після зупинки, патрульний повинен представитися, назвати посаду, звання та прізвище і повідомити про причину зупинки. Надавати документи на транспортний засіб і посвідчення, яке дає право на керування транспортними засобами потрібно тільки на вимогу патрульного. Страховий поліс водій зобов’язаний мати при собі, але пред’являти його повинен тільки в разі ДТП. Також Закон «Про національну поліції» не зобов’язує водія передавати посвідчення патрульному в руки. Достатньо надати його для ознайомлення і, при необхідності, переписати дані.

Якщо Вас все-таки зупинили, необхідно зупинитися з дотриманням Правил дорожнього руху, а після цього – включити аварійну світлову сигналізацію.

Актуальне також питання: «А чи може інспектор вимагати відкрити багажник?». Особистий огляд може бути проведено лише по відношенню до осіб, підозрюваним у скоєнні злочину; особам, які вчинили адміністративні правопорушення; особам, щодо яких обрано запобіжний захід.
У чому ж відмінність від зовнішнього огляду від особистого огляду? При зовнішньому огляді співробітник може “зазирнути” в салон. Вимога відкрити багажник – вже особистий огляд. При цьому обов’язкова присутність понятих. А якщо патрульний самостійно відкриває багажник, бардачок і копається в речах – це вже обшук, і проводиться він виключно з дозволу суду та компетентними органами кримінальної поліції, що ніяк не входить в компетенцію патрульних. Підводячи підсумок, пам’ятайте: патрульні – такі ж люди, як і ми, хоч і при виконанні обов’язків. У них є як свої права, так і обов’язки.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*