Стадії цивільного процесу

Часто люди, звертаючись за консультацією, задаються питанням: «А чи можу я сам представляти свої інтереси, або мені потрібен представник?». Відповідь очевидна: якщо знаєте, що робити в суді, як писати заяву і маєте уявлення про те, як проходить сам судовий процес – можете пробувати самостійно. Але для цього потрібно знати хоча б те, які стадії цивільного процесу є взагалі.

Читайте також: Реформа охорони здоров’я або «на що скаржитесь?»

Почати, мабуть, треба спочатку. Отже, 1 стадія – відкриття виробництва шляхом подання позовної заяви та постановлення судом рішення про відкриття провадження.

2 стадія – підготовка до судового засідання і забезпечення правильного, швидкого і об’єктивного судового процесу, а також встановлення судом можливості вирішення спору в формі мирової угоди.

3 стадія – безпосередній розгляд справи в суді. На даному етапі розглядається справа по суті, проводяться судові дебати і проголошується рішення суду.

4 стадія – апеляційне оскарження. Тут, шляхом подачі апеляційної скарги в термін, передбачений Законом, розглядається порушення судом першої інстанції норм матеріального права. При цьому необхідно розуміти, що подача нових доказів на даній стадії не передбачена, розгляд відбувається виключно в рамках того, що було зібрано в матеріалах справи на стадії звернення до суду першої інстанції.

5 стадія – касаційне оскарження. Судом касаційної інстанції оскаржуються рішення і суду першої інстанції, і апеляційного суду.

6 стадія – перегляд Верховним судом України судових рішень, які були винесені у даній справі.

7 стадія – перегляд справи в зв’язку з нововиявленими обставинами. Такими обставинами є ті, про які сторони не знали і не могли знати при первинному зверненні до суду. Довести, що ніхто не міг знати про такі факти – завдання того, хто звертається до суду для такого перегляду.

8 стадія – стадія виконання рішення. Тобто, на даному етапі ми, фактично, відновлюємо порушене право громадянина.

Слід зазначити, що в даній статті мова йде виключно про позовне провадження – процес, в якому беруть участь як мінімум 2 сторони з протилежними інтересами.

Читайте також: Застосування строків позовної давності в спорах з банками

На даному етапі ми торкнулися лише те, що собою являють стадії цивільного виробництва і яку функцію вони за собою несуть. Тепер, ознайомившись з цією статтею, Ви можете самі відповісти на своє запитання: а чи зможете Ви звернутися до суду самостійно?

Автор статті

Вадим Іванов

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSC_1090_1 - миниt
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*