Субсидія і довідка про доходи: а чи потрібно?

З приходом холодної пори року багато громадян всерйоз задумалися над тим, щоб отримати субсидію на комунальні послуги. Звичайно, коли рахунки лише за отримані послуги з теплопостачання «перевалюють» на тисячу гривень, такі думки приходять самі собою.

Читайте також: Актуальні проблеми житлової субсидії

Люди, знаючи про те, що з документів для оформлення субсидії необхідні лише заява та декларація про доходи, готують такі документи і успішно їх реєструють. Але не завжди все так просто. Часто працівники служби соціального захисту населення відмовляють в прийнятті таких документів і вимагають додаткові довідки, документи, підтвердження і т.д. Чи законно це? Давайте розбиратися.

Статтею 13 Закону України «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного бутового палива» (далі по тексту – Закон) передбачає перелік документів для подачі на оформлення субсидії. Так, Вам потрібна лише заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи та витрати особи, яка звернулася за отриманням такої субсидії. Від Вас буде потрібно тільки ці документи.

Але, далі по тексту Закону передбачені випадки, коли у Вас можуть вимагати довідку про доходи. Отже, довідку про доходи можуть вимагати в разі, якщо інформація, зазначена в декларації про доходи, відсутня в податковій інспекції, Пенсійному Фонді України, фондах соціального страхування і не може бути отримана за відповідним запитом. Здавалося б, все просто, але що робити, якщо громадянин – платник податку на загальній системі оподаткування?

З даною категорією платників податків все складніше. Проблема в тому, що звітний період за отриманий доходи і понесені витрати за 2017 рік наступає лише в 2018 році. Відповідно, жодної інформації про доходи за 1-2 квартал 2017 року у податкової не буде, оскільки платник податку їх не задекларував. Приймати ж звітність раніше звітного періоду Державній фіскальній службі категорично заборонено, про що йдеться також і в офіційних роз’ясненнях Державної фіскальної служби України. Так як же отримати довідку про доходи в такому випадку?

Відповідь проста: вона Вам взагалі не потрібна. Відповідне положення також є в Законі. Звучить воно так: «У разі зазначення в декларації про доходи інших отриманих доходів, інформація про яких відсутня в ГФС, Пенсійному Фонді України, фондах соціального страхування, і неможливості підтвердження таких доходів довідкою, до декларації подається письмове пояснення з визначенням суми доходів».

Читайте також: Житлова субсидія: розвіювання міфів

Ось так просто, але в Фонді соціального захисту населення часто ігнорують такий простий законний шлях, посилаючись на те, що інші підприємці подають довідки, ось і Ви беріть. У звітних періодах ніхто не розбирається і не буде розбиратися.

Ваше завдання – надати вичерпну інформацію, яка може бути Вами отримана. Якщо від Вас вимагають те, що не передбачено Законом або незаконно відмовляють у наданні субсидії – звертайтеся зі скаргою, письмовою або усною. Звернутися до начальника органу або безпосередньо на урядову «гарячу лінію» 15-45 – це тільки Ваш вибір.

Tweet

4 Comments

  1. Подскажите, пожалуйста,работаю на государственном предприятии,,з.п.меньше минимальной,налог не платится по вине предприятия,в субсидии отказали, требуют справку ок-5, справку с предыдущего места работы с февраля по июнь,и с нынешней с июля по декабрь и с указанием в справке почему з.п.меньше мин. Мне платят ед.налог правомерно ли?

    1. Спасибо, что обратились в нашу компанию!
      Это не правомерно, если Вам платят зарплату ниже минимальной или в конверте и Вас это не устраивает, обращайтесь с заявлением в полицию, органы налоговой службы, в прокуратуру или в службу по охране труда.

  2. Здравствуйте. Подскажите, пожалуйста, для начисления субсидии правомерно ли требовать справку ок-5 от Фоп 3гр. налогообложения ? может инспектор сам видит всю информацию у себя в базе, но не хочет делать лишних телодвижений. Спасибо

    1. Спасибо, что обратились в нашу кампанию. Для получения субсидии необходимо написать заявление и заполнить декларацию. Все другие документы инспектор может требовать для подтверждения информации, которую Вы предоставили в декларации.

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*