Судова реформа: чого ще чекати українцям

29 грудня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні та про реорганізацію місцевих судів. Таким чином, реформа судової гілки влади набирає оберти: окрім прийнятих змін до цивільного, господарського кримінального та адміністративного процесів ліквідуються старі та реорганізовуються старі суди, а також створюються нові.

Читайте також: Реформа, що стосується кожного!

У випадку Кривого Рогу, будуть діяти такі зміни:

Ліквідовано:

1. Криворізький районний суд Дніпропетровської області;

2. Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

3. Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

4. Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

5. Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

6. Саксаганський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

7. Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;

8. Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Натомість, замість старих районних судів будуть створені нові:

1. Перший окружний суд міста Кривого Рогу – у Покровському та Тернівському районах міста Кривого Рогу Дніпропетровської області із місцезнаходженням у місті Кривому Розі Дніпропетровської області;

2. Другий окружний суд міста Кривого Рогу – у Саксаганському та Центрально-Міському районах міста Кривого Рогу, Криворізькому районі Дніпропетровської області із місцезнаходженням у місті Кривому Розі Дніпропетровської області;

3. Третій окружний суд міста Кривого Рогу – у Довгинцівському районі міста Кривого Рогу, Апостолівському та Софіївському районах Дніпропетровської області із місцезнаходженням у містах Кривому Розі та Апостоловому, селищі міського типу Софіївці Дніпропетровської області;

4. Четвертий окружний суд міста Кривого Рогу – в Інгулецькому та Металургійному районах міста Кривого Рогу, Широківському районі Дніпропетровської області із місцезнаходженням у місті Кривому Розі та селищі міського типу Широкому Дніпропетровської області.

Що ж до судів апеляційної інстанції, то Апеляційний суд Дніпропетровської області було ліквідовано, а натомість створено Дніпровський апеляційний суд в апеляційному окрузі, що включає Дніпропетровську область, з місцезнаходженням у містах Дніпрі та Кривому Розі.

Проте, на даний час невідомо, де будуть розташовані новостворені суди та яким буде штат суддів. Адже, як це видно зі списку, мова йде про об’єднання судів у адміністративних районах. Таким чином, кількість населення, які ці окружні суди мають обслуговувати, збільшується у рази. І зовсім нелогічно було б зменшувати кількість суддів. Додатково у адміністрації Президента України говорять про «набір нових суддів».

Читайте також: Cтадії цивільного процесу

Також незрозуміло, щодо територіального місцезнаходження судів. Якщо приводити аналогію з реформою органів прокуратури 2015 року, то ситуація дуже схожа: замість районних прокуратур з’явилися місцеві, які фактично об’єднували декілька колишніх районних прокуратур. При цьому, штат прокурорів коригувався, проте не зменшувався. Самі ж прокуратури залишились у тих самих будівлях за тими ж самими адресами, тобто, змінилась лише вивіска на будівлі.

49 Реорганизация судов
Твит

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*