Переговорна процедура за результатами двократної відміни відкритих торгів

Після двократної відміни тендеру через відсутність достатньої кількості учасників, у замовника виникає можливість проведення переговорної процедури закупівлі на підставі п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Вимогою зазначеної статті є незмінність предмету закупівлі, технічних, якісних характеристик. При цьому, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Читайте статтю «Відміна печаток в публічних закупівлях».

На Prozorro розміщене досить цікаве як для замовників, так і учасників тендерів рішення Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) від 20.06.2017 № 4011-р/пк-пз (далі – Рішення, дивись нижче). Що цікавого та корисного?

У Рішенні Скаржник зауважує, що в повідомленні про намір укласти договір (що і є початком проведення переговорної процедури закупівлі) і в оприлюдненому Замовником витязі з протоколу засідання тендерного комітету щодо визнання переможцем тендеру Учасника, не міститься інформація про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, а також інформація щодо вимог учасника. Скаржник повідомив, що у складі кваліфікаційних документів відсутні деякі, які вимагалися у тендерних документаціях двох відмінених процедур відкритих торгів. Замовник зазначив, що проведення переговорної процедури закупівлі не передбачає оприлюднення замовником будь – яких документів Учасника. АМКУ у Рішенні вказав, що відповідно до інформації, розміщеної на веб – порталі Уповноваженого органу, оголошення про проведення Процедури закупівлі та обґрунтування застосування процедури закупівлі, неможливо встановити, які документи вимагалися для підтвердження кваліфікаційних вимог Замовника до Учасника та чи відповідають надані документи вимогам Замовника. Таким чином неможливо об’єктивно встановити відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям до учасника, які встановлювались у  двох відмінених процедурах відкритих торгів. Результат цієї скарги – зобов’язання Замовника відмінити переговорну процедуру.

Який висновок слід зробити замовнику переговорної процедури?

перед початком застосування переговорної процедури закупівлі переконайтесь в тому, що ніякі вимоги не змінювалися в двох відмінених процедурах (включаючи строк поставки товару, критерії оцінки тендерної пропозиції тощо);

  • під час проведення переговорної процедури закупівлі на підставі п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону (двократна відміна тендеру…) слід вимагати від учасника, з яким плануєте укладати договір ту інформацію, яка вимагалася Вашою тендерною документацією (як документи на підтвердження відповідності кваліфікаційним вимогам, так і інші документи);

у протоколі засідання тендерного комітету (в якому учасник визначається переможцем переговорної процедури закупівлі) слід ретельно розписати які документи вимагалися Замовником, які документи надав учасник – потенційний переможець та вказати інформацію щодо відповідності/не відповідності таких документів запитуваним. Тобто, треба розписати процедуру вивчення наданих учасником документів.

Який висновок слід зробити потенційним учасникам переговорної процедури?
  • детально ознайомлюйтесь з перебігом переговорної процедури закупівлі. Уважно вивчайте те, які документи вимагалися тендерними документаціями; які документи вимагалися переговорною процедурою та що фактично надав учасник – переможець. Тобто, чи оприлюднений протокол засідання тендерного комітету чи інший документ Замовника, який містить зазначену інформацію. Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 35 Закону, скарга на переговорну процедуру закупівлі може подаватися протягом 10 календарних днів (5 – у разі застосування скороченої процедури закупівлі) з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір.
img13
img15
img17
img19
img21
img23
img25
img27

Автор статті

Ольга Богданова

ЮРИСТ ВІДДІЛУ ПО РОБОТІ З ЮРИДИЧНИМИ І ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

DSCN2347 - копия
Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*