Заміна сторони у виконавчому провадженні

У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов’язковість рішень суду. Виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

На практиці в Українській державі трапляється чимало випадків, коли через ліквідацію юридичної особи – боржника стає неможливим виконання того чи іншого судового рішення і державний виконавець приймає рішення про повернення виконавчого документа стягувачу.

У зв’язку з реформуванням системи органів пенсійного фонду, достатньо часто такі явища відбуваються у адміністративних справах, що зумовлює стягувачів вирішувати питання: «Яким чином виконати судове рішення?».

Можливо Вас зацікавлять наші статті: «Адміністративне затримання» та «Коли складається європротокол?».

В таких ситуаціях перш за все необхідно знайти правонаступника боржника у виконавчому провадженні та подати до суду, який вирішував справу, мотивовану заяву про заміну сторони виконавчого провадження в порядку ст. 379 КАС України.

Так, відповідно до ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Отже, опинившись у ситуації, коли державний виконавець повертає виконавчий документ у зв’язку із ліквідацією боржника необхідно не гаяти часу, а зайнятися пошуком правонаступника та звернутися до суду з відповідною заявою для того, щоб відповідне рішення суду, яке набрало законної сили, було виконано відповідно до вимог чинного законодавства.

Tweet

Напишіть відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*